Yoğuşmalı Kombi

Yoğuşmalı Kombi Fiyatları

301 farklı Yoğuşmalı Kombi için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TürüYoğuşmalı
 • Isı Kapasitesi24 kW
 • Isı Kapasitesi28 kW
 • Isı Kapasitesi35 kW
 • Yoğuşma TürüTam
 • TürüElektrikli
 • Yakıt TürüDoğalgaz
 • Yakıt TürüDoğalgaz - LPG
 • Fiyatı0 - 15.000 TL
 • Fiyatı15.000 - 20.000 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 13 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • TürüYoğuşmalı
Fiyatı 0 - 15.000 TL 15.000 - 20.000 TL 20.000 - 25.000 TL 25.000 - 35.000 TL 35.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterTürüYakıt TürüYoğuşma TürüFaz TürüMaksimum Su SıcaklığıMinimum Su SıcaklığıVoltajIsıtma VerimliliğiSıcak Su VerimliliğiSıcak Su DebisiGenleşme Tank HacmiElektriksel Koruma SınıfıNOx SınıfıModülasyon OranıIsı KapasitesiTümünü GösterSes SeviyesiEşanjör SayısıEşanjör MalzemesiMaksimum Çalışma BasıncıMaksimum Sıcak Su BasıncıIsıtma Enerji SınıfıSıcak Su Enerji SınıfıYükseklikGenişlikDerinlikAğırlıkKapasiteMaksimum Petek SıcaklığıMinimum Petek SıcaklığıVerimlilikÜrün PuanıRenkEnerji SınıfıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (301)

24 kW Kombi 28 kW Kombi Tam Yoğuşmalı Kombi 35 kW Kombi Demirdöküm Yoğuşmalı Kombi E.C.A. Yoğuşmalı Kombi Baykan Yoğuşmalı Kombi Emko Yoğuşmalı Kombi Newatherm Yoğuşmalı Kombi Termoteknik Yoğuşmalı Kombi Thermex Yoğuşmalı Kombi Vaillant Yoğuşmalı Kombi

En Çok Karşılaştırılan Kombiler

Yoğuşmalı Kombi Sıkça Sorulan Sorular

Yoğuşmalı Kombi

Yoğuşmalı kombi sıcak su ve ısınma ihtiyaçlarını daha verimli şekilde gerçekleştiren son teknolojiyle üretilmiş kombi tasarımlarıdır. “Yoğuşmalı kombi nedir?” bilgi almak isteyen kullanıcılar tarafından ilk akla gelen sorudur. Yoğuşmalı kombiler doğalgazın yanması sonucu oluşan su buharının ısı enerjisinden yeniden yararlanarak performansını artıran ısıtıcılardır. Yoğuşmalı kombi klasik kombilere nazaran daha performanslı ve tasarruflu biçimde çalışır. Daha düşük sıcaklıkta, yüksek ısı kapasitesine sahip olmaları sebebiyle uzun vadede yakıt tasarrufunu mümkün kılar. Yeterli ısı yalıtımı sağlanan mekanlardaki düşük yakıt tüketimi sayesinde doğalgaz faturalarında % 30’a varan düşüş mümkün olabilir. Diğer ısınma yöntemlerine göre daha güvenli kullanım imkânı tanıyan yoğuşmalı kombi ile çevreye salınan zararlı gaz miktarında da azalma söz konusudur. Bulunduğunuz ortamın alan büyüklüğüne göre belirleyeceğiniz yoğuşmalı kombi modelini Akakçe aracılığıyla karşılaştırabilir, en uygun fiyatlı olanı seçebilirsiniz.

Çevre Dostu Yoğuşmalı Kombi Özellikleri

Son teknolojiyle donatılan yoğuşmalı kombi modelleri değişen ısı kapasiteleri ile üretilir. Çalışma prensiplerine göre ise tam yoğuşmalı ve hermetik yoğuşmalı kombi şeklinde sunulur. Yoğuşmalı kombiler yaklaşık % 105-109 verimle çalışabilir. Minimal yoğuşmalı kombi ölçüleri sayesinde çok yer kaplamaz ve hızlı montaj edilebilir olmaları ile avantajlıdır. 24.000, 28.000, 30.000 kcal, yoğuşmalı kombi çeşitlerinin üretebileceği maksimum ısı miktarını ifade eder. Buna göre 20, 24, 28 kW; yoğuşmalı kombi tarafından harcanan genel enerji değerleridir. “Yoğuşmalı kombi nerelerde kullanılır?” sorusu, doğalgaz tesisatı yapılmış 50-400 m² genişliğindeki tüm kapalı alanlarda kullanıma uygundur şeklinde cevaplanabilir. Oldukça sessiz çalışmaları büyük rahatlık sunarken düşük karbonmonoksit (CO) emisyonları atmosfere daha az zarar verir. Seçkin markalar tarafından geliştirilen tasarımlar, ısıtma kapasitesine göre isimlendirilir. E.C.A., Baymak, Buderus, Demirdöküm, Vaillant, Bosch, Airfel, Ferroli, Alarko, Sanica, Arçelik ve Protherm en iyi yoğuşmalı kombi markaları arasındadır. Kaliteli yoğuşmalı kombi markaları kombi yedek parça temini bakımından da avantajlıdır.

Yoğuşmalı kombi çeşitlerinde cihaz içerisine gelen su, ısı eşanjöründe döndürülerek enerjisi kullanılır ve çıkan su buharı dışarı salınır. Yaklaşık 50-60⁰C olan baca sıcaklığı sayesinde su buharı yoğuşmaya başlar. Bu sayede ayrıştırılan buhar yeniden enerjiye dönüştürülerek yüksek verim alınır. “Yoğuşmalı kombi ne kadar su atar?” bu hususta merak konusudur. Marka ve modele göre değişmekle beraber yoğuşmalı kombiler ile ortalama 1 m³ doğalgaz yakıtından 1.5 - 1.7 lt arasında değişen su çıkışı meydana gelebilir. Yarım yoğuşmalı kombi içerisinde eşanjör ile yoğuşma sağlanır. Tam yoğuşmalı kombide ise özel yanma odasında gerçekleşen işlemden dolayı performans artışı daha fazladır. İçerisine eşanjör eklenerek üretilen hermetik yoğuşmalı kombi, kendi bacası yardımıyla hava ve gaz alışverişini sağlar. Paslanmaz çelik brülör ve düşük baca sıcaklıklarına sahip yoğuşmalı kombi alev miktarını duruma göre ayarlayabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede yeniden başlatılmadan modülasyonlu şekilde çalışır. Modülasyon oranı yüksek olan modellerde harcanan minimum ve maksimum enerji miktarı arasındaki fark yüksek olduğundan elde edilen tasarruf daha fazla olabilir.

Yoğuşmalı Kombi Tasarruf Sağlar mı?

Kombi yoğuşmalı sistem ile seçildiğinde doğalgaz faturalarında ciddi oranlarda tasarruf sağlanması mümkündür. Bina ısı yalıtımı ve kalorifer tesisatı iyi yapılmış ya da yerden ısıtmalı mekanlarda % 30’u bulabilen daha düşük yakıt sarfiyatı gözlemlenebilir. “Yoğuşmalı kombi günde kaç metreküp yakar?” sıklıkla araştırılan sorular arasındadır. En düşük kapasitedeki yoğuşmalı kombi saatte maksimum 24 kW yakabilir. Ortalama 50⁰C’de çalışan bir doğalgazlı yoğuşmalı kombi ile 0.50 m³ yakıt tüketilebilir. Ancak bu değerler yoğuşma teknolojisi sayesinde düşük sıcaklıkta verimli çalışmasını sağlar. Yoğuşmalı kombi modellerinde sıcaklık ne kadar artarsa yoğuşmanın o kadar düşeceği göz önünde bulundurulmalıdır. “Yoğuşmalı kombi kaç derecede yanmalı?” oldukça merak edilir. Yoğuşma özelliği modele göre değişmekle beraber ortalama 30 - 50⁰C sıcaklıklarda daha etkilidir. 50⁰C’nin üstündeki değerlere çıkıldığında tasarruf miktarı azalmaya başlar. Yoğuşmalı kombi ideal derece 50⁰C olduğundan çok soğuk olmayan bölgelerde ortalama oda ısısı sağlamaya yeterlidir.

Yoğuşmalı Kombi Nasıl Çalışır?

Yoğuşmalı kombi temel çalışma prensibi eşanjör sisteminin yüksek sıcaklıktaki su buharından tekrar enerji elde etmesine dayanır. Bu nedenle arta kalan su lavabo, çamaşır ya da bulaşık makinesi tahliye hattıyla uzaklaştırılır. “Yoğuşmalı kombide yoğuşma ne zaman devreye girer?” sorusu ilk akla gelen konulardan biridir. Yoğuşma özelliği genellikle baca gazları içerisindeki sıcaklık 50⁰C’ye ulaşınca devreye girer. Çift ve turbo plakalı eşanjör sistemleri sayesinde paslanmaz çelik brülörler, yüksek yanma verimi elde eder. Doğalgazın yanması sonucu 1. eşanjörden geçen su buharlaşır, yoğuşan suyun enerjisi 2. eşanjörden geçerken elde edilir. Enerji, bacadan çıkan su buharının yanma bloğunun içerisinde tekrar dolaşarak özel tasarlanmış plakalara temas etmesiyle oluşur. Çalışma sırasında su basıncının belli aralıklarda olmasına dikkat edilmelidir. “Yoğuşmalı kombi kaç bar olmalı?” sorusu bu sebeple merak edilir. Yoğuşmalı kombi su basınç ayarı 1-1.5 bar arasında olmalıdır. Temel yoğuşmalı kombi çalışma prensibi şu şekildedir:

Yoğuşmalı Kombi Nasıl Kullanılır?

Doğalgaz yoğuşmalı kombi özellikleri sayesinde kolay kullanılmaya imkân tanır. Son teknoloji yoğuşmalı kombiler ergonomik kontrol paneli dizaynına sahiptir. Birçok model üzerinde benzer gösterge ekranı yer alır. Isıtma suyu sıcaklığı ve sıcak kullanım suyu düğmeleri ayrı olarak tasarlanır. Bazılarında ise tek bir mod tuşu üzerinden seçim yapılır. Arttırma azaltma işlemi tek bir düğmeyle ya da ayrı tuşlar ile ayarlanabilir. Üzerindeki ikonlar yardımıyla rahat ayırt edilebilir. Yetkili servis tarafından kurulumu ve ilk çalıştırması gerçekleştirildikten sonra açma kapama tuşuna basılır. Radyatörlere giden genellikle 30 - 80⁰C arasında olan ısıtma suyu sıcaklığı ayarlanmış olur. Sıcak su ihtiyacı ise sıcak su modu seçilerek 40 - 60⁰C arasında olacak şekilde belirlenir. Yaz aylarında radyatör sıcaklığı kapatılarak yalnızca sıcak su modu tercih edilir.

Yoğuşmalı Kombi Yorumları

Yoğuşmalı kombi hem enerji tasarrufu sağlaması hem de güvenli kullanılabilmesi sebebiyle oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır. Düşük emisyon değerleri açısından diğer ısıtma sistemlerine kıyasla daha çevre dostu olması da kullanıcı tercihlerini değiştirmiştir. Bu bağlamda seçkin markaların yoğuşmalı kombi modelleri seçilerek uzun yıllar süren kullanım ömrü mümkün olabilir. Dolayısıyla karar verme aşamasında “Hangi marka yoğuşmalı kombi almalıyım?” veya “En iyi yoğuşmalı kombi markası hangisi?” gibi sorular söz konusudur. En iyi yoğuşmalı kombi hangisi olduğu hususunda, yapılan ürün incelemelerinin ve yorumlarının büyük ölçüde yararı vardır. Kullanıcılardan yüksek puan almış en iyi yoğuşmalı kombi yorumları incelenerek bilgi sahibi olunabilir. En iyi yoğuşmalı kombi markasına karar verdikten sonra ısıtmak istediğiniz mekanın alan bilgilerini belirleyerek ona uygun kapasiteye sahip yoğuşmalı kombi modelini tercih edebilirsiniz.

Yoğuşmalı Kombi Fiyatları

Yoğuşmalı kombi çeşitlerinde çok geniş fiyat aralığı görülebilir. Isıtma kapasitesi fiyatı belirleyen ana değişkendir. Kapasite arttıkça yoğuşmalı kombi fiyatları içerisinde farklılık gözlemlenir. En uygun yoğuşmalı kombi fiyatları 24 kW’lık modellerdedir. Yoğuşmalı kombiler ilk başta maliyetli gibi gözükse de yüksek tasarruf oranından dolayı binanın yalıtım ve tesisat durumuna bağlı olarak yaklaşık 1 - 2 yıl içerisinde doğalgaz faturalarındaki telafisi fark edilir konuma gelebilir. 140 m² büyüklüğündeki bir alan için 20.000’lik yoğuşmalı kombi fiyatları ile daha cazip alternatifler sunabilir. En ucuz yoğuşmalı kombi kampanya dönemleri takip edilerek belirlenebilir. Akakçe üzerinden yoğuşmalı kombi fiyat listesini kolaylıkla görüntüleyebilir, yapacağınız fiyat karşılaştırmaları doğrultusunda en avantajlı seçimi gerçekleştirebilirsiniz. Uzun vadede etkili enerji tasarrufu yapabilen ısı pompası fiyatları arasından da ihtiyaca uygun bir tercihte bulunmak mümkündür.