Kompresörlü Nebulizatör

Kompresörlü Nebulizatör Fiyatları

79 farklı Kompresörlü Nebulizatör için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TürüKompresörlü
 • TürüMesh
 • TürüUltrasonik
 • ÖzelliklerTaşınabilir
 • ÖzelliklerSessiz
 • ÖzelliklerŞarjlı
 • Ses Seviyesi2.3 dB
 • Ses Seviyesi20 dB
 • Ses Seviyesi46 dB
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 4 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • TürüKompresörlü
Fiyatı 0 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüAğırlıkDerinlikGenişlikGüçİlaç Kabı KapasitesiKompresör Basınç AralığıNebulizasyon KapasitesiYükseklikSes SeviyesiÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (79)

Mesh Nebulizatör Taşınabilir Nebulizatör Sessiz Nebulizatör Şarjlı Nebulizatör Ultrasonik Nebulizatör Mini Nebulizatör Pilli Nebulizatör

En Çok Karşılaştırılan Nebulizatörler

Kompresörlü Nebulizatör Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Kompresörlü Nebulizatör hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Kompresörlü Nebulizatör:
 1. Omron C28P NE-C105-E Kompresörlü Nebulizatör
 2. Omron NE-C101-E Kompresörlü Nebulizatör
 3. Nimo HNK-NBL-MN Mini Nebulizatör
 4. Omron NE-C102-E Total Tam Kompresörlü Nebulizatör
 5. Nimo HNK-NBL-S Kompresörlü Nebulizatör

Kompresörlü Nebulizatör

Kişinin tedavisine bağlı olarak ilacın buğu şeklinde alınmasına yardımcı olan kompresörlü nebulizatör, ev tipi ve profesyonel kullanım amaçlı üretilen tıbbi bir cihazdır. Nebülizör de denen bu medikal cihazlar, sıvı ilacı veya solüsyonu aerosole dönüştürür. Astım, bronşit gibi akciğer rahatsızlıklarında tercih edilen kompresörlü nebulizatör modelleri, oluşan aerosolun direkt olarak akciğere ulaşmasını sağlar. Ev tipi kompresörlü nebulizatörler çeşitlerinin kullanımı oldukça pratiktir. Bu sayede doktor tarafından reçete edilen ilaç cihazın haznesine yerleştirilir ve talimatlara uygun olarak çalıştırılır. Çıkan buhar ise nefes yoluyla akciğerlere gönderilir. Hem kullanımı hem de çalışma prensibi olarak en eski buğu cihazlarından biri olan kompresörlü nebulizatör modelleri nefes darlığı çeken kişiler tarafından da tercih edilir. Ancak her tedavide kullanılan solüsyonlar ve içerikler farklı olacağından doktor kontrolünde kullanılması tavsiye edilir. Siz de çeşitli kompresörlü nebulizatör cihazlarına Akakçe aracılığıyla uygun fiyatlardan yararlanarak sahip olabilirsiniz.

Kompresörlü Nebulizatör Nedir?

İlk nebulizatör çeşitlerinden biri olan kompresörlü modeller oldukça güvenli bir buğu cihazıdır. Bu nedenle "kompresörlü nebulizatör nedir?" sorusunun yanıtı, "kompresör temelinde çalışarak basınçlı hava üreten tıbbi cihaz olarak verilebilir." Başka bir ifadeyle kompresörlü nebulizatör, doktor tarafından reçete edilen ilaçları akciğerlerin bronşiyal tüplerinden etkili bir şekilde iletmek için tasarlanmış kompakt ilaç uygulama aracıdır. Kompresörlü nebulizatör ne demek? sorusu ise "kompresör sistemi ile çalışan nebülizör" şeklinde yanıtlanabilir. Çünkü ultrasonik ve mesh olarak farklı çeşitleri bulunur. Ancak her birini uygun bakım ve kullanımla, kompresörlü nebulizatörleri uzun yıllar kullanmak mümkündür. Kompresörlü nebulizatör cihazları astım, alerji ve diğer solunum rahatsızlıklarının tedavisi için geliştirilmiştir. Amacı, nebulizatörün iletken borusundan geçen hava akımı oluşturmaktır. Kompresörlü nebulizatör, reçete edilen ilacı kolay inhalasyon için bir aerosol spreyine dönüştürür, kullanıcının solunum yoluyla rahatlıkla almasını sağlar.

Kompresörlü Nebulizatör Nasıl Kullanılır?

İlk üretilen cihazların çalışma prensibine sahip olan nebulizatör cihazı kompresörlü olduğundan yüksek basınç üretmek için idealdir. Kompresörlü nebulizatörler güçlü kompresörleri sayesinde nispeten büyük miktarda basınç sağlar. Dolayısıyla daha fazla aerosole ve kuvvet gerektirmeden ilacın ciğerlere ulaşmasına ihtiyaç duyan kullanıcılar açısından idealdir. Kompresörlü nebulizatör açıldığında, borudan nebülizör odasına doğru hava akışı oluşturulur. Hava akımı, sıvı ilacı rezervuardan emer, ardından ilacı buhar halinde geri verir. Çıkan hava akımı solunduğundan ilaç etkisini göstermesi gereken yere ulaşır. Uygulama şekli, toz şeklinde sunulan ilaçların yeterli sonuç vermemesi durumunda kullanılır. Çünkü kompresörlü nebulizatör cihazları sıvı ilacı ince buğu haline getirir. "Kompresörlü nebulizatör nasıl kullanılır? konusunu merak eden kullanıcılar için ipuçları şöyle sıralanabilir:

Kompresörlü Nebulizatör Modelleri

Kullanım şekli ve boyut olarak iki kategoriye ayrılan nebulizatör kompresörlü, profesyonel ve ev tipi şeklinde sunulur. Profesyonel olarak hastaneler ve kliniklerde kullanılan kompresörlü nebulizatör çeşitleri büyük ve ağırdır. Ancak çalışma prensibi aynıdır. Diğer tasarımlara göre daha yüksek desibele sahiptir. Sıvı kapasitesi yüksek ise daha uzun süre buğu üretebilirler. Öte yandan ev tipi kompresörlü nebulizatör modelleri ise daha portatif ve hafiftir. Sadece evde değil seyahat anında da ihtiyaç duyduğunuzda kullanabileceğiniz kompresörlü nebulizatör çeşitleri mevcuttur. Kompresörlü nebulizatörler ayrıca sağladığı basınç aralıklarına göre değişir. Üretilen buğu ise küçük modellerde 5 um'den daha azdır. Kompresörlü nebulizatör çeşitleri genellikle 3,78 um buhar hacmine sahiptir, ancak daha az veya çok buhar üretebilen boyutlar da vardır. Ultrasonik nebulizörün çok daha ince bir buğusu olmasına rağmen, kompresör nebulizatöründen çıkan buhar da ekstra basınç sayesinde yeterli derinliğe ulaşabilir.

Güç açısından farklı üretilen kompresörlü nebulizatörler rahatsızlığa ve tedavinin gerekliliklerine göre tercih edilir. Dolayısıyla en iyi kompresörlü nebulizatör, ihtiyaç duyulan buğuyu üretebilecek buğu sistemine sahip olandır. Bazı kompresörlü nebulizatör seçenekleri ise büyük pompaya sahiptir ve böylece 2,7 bar'a kadar buhar basıncı sağlar. Böylece ilaç akciğerlere rahatlıkla ulaşabilir. Bu tip cihazlar kas hastalığı (ALS), kronik yorgunluk veya çok sınırlı akciğer fonksiyonu olan yaşlı insanlar açısından çok önemlidir ve kompresörlü nebulizatör tavsiye, önerileri arasında yer alır. Tüm bu kompresörlü nebulizatör seçenekleri arasında hem ev hem de hastane tipi kompresörlü nebulizatör cihazları mevcuttur. Bu nedenle aralarından ihtiyaca göre seçim yapmak oldukça kolaydır. Ev tipi kompresörlü nebulizatör seçimlerinde doktorunuza da danışmanız tedavi açısından oldukça önemlidir.

Kompresörlü Nebulizatör Faydaları Nelerdir?

Buhar üretmek ve akciğerlere gereken tedavileri uygulayabilmek amacıyla üretilen kompresörlü nebulizatör modelleri, kullanıcıların nefes alabilme kapasiteleri ve tedavi yöntemlerine göre seçilir. Bu nedenle hem kapasite hem de aerosol basıncı açısından pek çok kompresörlü nebulizatör çeşidi mevcuttur. Ancak her biri nefes darlığı, astım gibi akciğer rahatsızlıklarının tedavisi konusunda son derece faydalı cihazlardır. Kompresörlü nebulizatör yorumları ve incelemelerinde belirtilen en önemli avantajı nefes almanız için daha az efor sarf etmenizi sağlamasıdır. Kısaca herhangi bir rahatsızlık nedeniyle akciğer kapasitenizde azalma veya farklı sebep nedeniyle nefes almada güçlük çekiyorsanız, kompresörlü nebulizatör daha rahat nefes almanıza yardımcı olur. Diğer bir avantajı ise maske ve basınç yardımı ile doğrudan solunum yoluna buhar gönderebildiğinden ilaca daha az ihtiyaç duyulur. Bununla birlikte kol askısı fiyatları gibi oldukça bütçe dostu olarak listelenir, her kullanıcının ulaşabileceği aralıklar sunulur.

Kompresörlü Nebulizatör Fiyatları

Marka ve kapasite başta olmak üzere farklı fiyatlara sahip olan kompresörlü nebulizatörler, evlerinizde de kullanabileceğiniz bütçe dostu medikal cihazlar arasındadır. Kullanım talimatlarına uyulduğu takdirde uzun süre yararlanabileceğiniz kompresörlü nebulizatör çeşitleri özelliklerine göre de farklı fiyatlara sahip olabilir. Çünkü kompresörlü nebulizatör fiyatları şeker ölçüm cihazı fiyatları gibi ek özelliklerine göre değişir. Ancak en ucuz kompresörlü nebulizatör modelleri de buğu yapmak için ideal özelliklere sahiptir. Kapasiteleri ise kullanılan sıvı ilaçların miktarına göre değişir, çünkü sıvı alma kapasitesi ve sağladığı buhar miktarı çalışma şekline göre fark edebilir. Taşınabilen portatif nebulizatör çeşitleri de bütçe dostu fiyatlarda sunulur. Bu modeller ise elektrikli değil, şarjlı ya da pilli şekilde sunulur. Siz de uygun fiyatlı kompresörlü nebulizatör modellerine sahip olmak isterseniz Akakçe avantajları sayesinde dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.