2 GB RAM

2 GB RAM Fiyatları

28 farklı 2 GB RAM için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite2 GB
 • Frekans3200 MHz
 • Frekans3600 MHz
 • Kapasite16 GB
 • Kapasite32 GB
 • TipiDDR4
 • TipiDDR5
 • RAM Sayısı2x8 GB
 • RAM Sayısı2x16 GB
 • Kullanım YeriLaptop
 • Kullanım YeriPC
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 2 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Kapasite2 GB
Fiyatı 0 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTipiKullanım YeriKapasiteTümünü GösterFrekansTümünü GösterRAM SayısıRAM Gecikme SüresiModül TipiPin SayısıYükseklikGenişlikGerilim Voltajı (VDD)Ürün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (28)

16 GB RAM DDR4 RAM DDR5 RAM 32 GB RAM 8 GB DDR4 RAM PC RAM 3200 MHz RAM 8 GB RAM 2x16 GB RAM 3600 MHz RAM Laptop RAM 2x8 GB RAM

En Çok Karşılaştırılan Ramler

2 GB RAM Sıkça Sorulan Sorular

2 GB RAM

Bilgisayar kullanımı son derece önemlidir. Özellikle günlük çalışmaların dijital ortama daha çok taşınmasıyla önemi daha da artan bilgisayar sistemleri farklı donanımların bir araya gelmesi ile çalışır. Bu donanımların bir kısmı ana bileşenlerdir ve bilgisayarın çalışması için zorunludur. Bileşenlerin bulunması kadar performans değerleri de önemlidir. Bu noktada farklı performans değerlerine sahip donanımlar ile bilgisayar sistemlerinin performansı belirlenebilir. Ana donanımlar arasında işlemci, ekran kartı, anakart ve RAM sayılabilir. Her biri benzersiz görevler üstlenen bu parçaların farklı kapasiteleri vardır. Bunların arasında dikkat çeken modellerden biri olarak RAM, bilgisayarın anlık belleğinden sorumludur. Ara bellek olarak adlandırılan bu bellek türü bilgisayarda anlık olarak açık olan verilerin kaydedilmesi için görev alır. RAM donanımları çok çeşitli kapasitelere sahip olabilir. 2 GB RAM modelleri tüm bilgisayar türlerinde tercih edilen ideal bir boyut olarak kabul edilebilir. Alanında en iyi ürünleri kullanıcılar ile buluşturan Kingston, Hi-Level, Ramtech ve Bigboy gibi markaların en kaliteli 2 GB RAM modellerini Akakçe’de rahatlıkla bulunabilir. Farklı ürünler arasından seçim yaparak bilgisayarınız için en iyi konfigürasyonu oluşturabilirsiniz.

2 GB RAM Ne İşe Yarar?

Bilgisayarın kullanımı süresince anlık olarak açık olan pek çok yazılım bulunabilir. Bu yazılımlar işletim sisteminden başlayarak 3.parti yazılımlarına kadar geniş bir bölümü kapsar. Bu noktada 2 GB RAM donanımı tüm bu yazılımların aynı anda ekrana getirilmesinde görevlidir. Bilgisayarın açık olduğu süreler boyunca bu yazılımların çalıştırılması için kullanılan bu birimler son derece yüksek hızlarda çalışır. Bu sayede bilgisayarın kullandığı yazılım ara belleğe alınarak çalıştırılır. Bu durum yazılımların çok yüksek hızlarda açılmasını ve kasmadan kullanılmasını sağlar. RAM modellerinin hepsinde belirli kapasite değerleri bulunur. Bu kapasite değerleri donanımın aynı anda ekrana getirebileceği yazılımların ara bellekte kapladığı alanı byte cinsinden ifade eder. 2 GB RAM DDR3gibi modeller de aynı anda 2 GB alana kadar yazılımları çalıştırabilir. RAM kapasitesinin yüksek olması belirli sistemlerde önemli avantajlar sağlayabilir. Bu durum aynı anda çalıştırılabilen yazılım sayısını arttırdığı için önemlidir. İdeal RAM kapasitesinin belirlenmesi noktasında bilgisayar sisteminin kullanım amacı çok önemlidir. Belirli sistemlerin yüksek verimlilik ile çalışması için RAM kapasitesi daha önemlidir.

2 GB RAM Çeşitleri

2 GB RAM donanımları bilgisayarın anakartına bağlanarak kullanılır. Anakart üzerinde yer alan RAM girişleri farklı türlere sahiptir. Kullanılan RAM girişleri farklı sayılarda pin içerir. RAM donanımları üzerinde bulunan farklı sayılardaki pinler sebebiyle anakart üzerine montaj yaparken uyumluluk sorunu yaşamamak adına özen gösterilmelidir. RAM seçimi sırasında tercih edilebilecek RAM donanım türleri şu şekilde sıralanabilir:

olabilir. 2 GB RAM DDR2 modelleri uzun yıllardır güvenle kullanılan girişlerdir ve pek çok sistemde halen tercih edilir. DDR3 olarak bilinen RAM modelleri iki parçalı girişe sahiptir. Daha basit giriş tipi ve daha yüksek performansı ile yeni nesil bilgisayarlarda kullanılan model, DDR2 çeşitlerinden sonra sıklıkla tercih edilir. DDR4 RAM modelleri ise son dönemlerde geliştirilen bilgisayar sistemlerinde sıklıkla kullanılır. Kullanıcıların kendi sistemlerinde hangi giriş türünü tercih etmesi gerektiği anakart modeline göre farklılık gösterir. Anakartların üzerine bulunan girişler tek bir RAM giriş türüne uyumlu olabildiği gibi birden fazla giriş türünü de destekleyebilir. Bu gibi durumlarda DDR2 RAM donanımı ile DDR3 RAM donanımı aynı sistemde kullanılabilir. Geliştirilen yeni giriş türleri bağlantı noktasında önemli özellikleri de beraberinde getirir. Özellikle bu teknolojiler RAM donanımların okuma hızını arttırır ve bu durum sistemlerin daha yüksek hız değerlerine çıkabilmesini sağlar. Bu durum oyuncu bilgisayarları başta olmak üzere yeni nesil sistemler için son derece önemlidir. Dizüstü bilgisayarlarda RAM girişleri M2 SSD girişleri ile birebir aynı olduğu için kullanılabilen toplam RAM sayısı SSD sayısından etkilenir.

2 GB RAM Kullanım Alanları

RAM kullanımı tüm bilgisayarlarda görülür ve zorunludur. 2 GB RAM PC modelleri arasından seçim yaparken bilgisayarın kullanım amacına dikkat etmek gerekir. Günlük kullanım için tercih edilen modeller genellikle internet tarayıcısı gibi düşük performans gereksinimi olan yazılımları çalıştırmak için kullanılır. Bu sistemlerde tercih edilen RAM donanımları için 2 GB kapasite son derece yeterlidir. Özel kullanım amacına hitap eden bilgisayarlarda aynı anda çalıştırılan yazılımların kapasitesi 2 GB değerinin üzerine çıkabilir. Bu gibi durumlar için daha yüksek kapasitelere sahip RAM donanımlarının tercih edilmesi mantıklıdır. Buna ek olarak 2 GB RAM donanımları tüm bilgisayar sistemlerinde kullanılsa da masaüstü ve laptop seçenekleri arasında kullanım farklılıkları olduğu görülebilir. Masaüstü donanımların daha büyük alanları bu parçaların laptop’lar için kullanımını olumsuz kılar. Bu nedenle laptop ve masaüstü modeller arasında boyut farklılıkları görülür. Benzer şekilde laptop kasalarındaki kısıtlı alandan dolayı RAM donanımları farklı bir montaj türüne sahiptir. Bu montaja göre RAM anakart üzerindeki girişe oturtulduktan sonra yatay şekilde açı yapar. Bu durum kasa içindeki dar alanın en iyi şekilde kullanılmasını sağlar ve bir bilgisayara birden fazla RAM montajını mümkün kılar.

2 GB RAM Bit Seçenekleri

Bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemlerinin bit değerleri bulunur. 2 GB DDR3 RAMmodellerinde de görülen bu bit seçenekleri 32 bit ya da 64 bit olarak seçilebilir. İşletim sistemlerinde görülen farklılıklardan kaynaklanan bu seçenekler bilgisayarın performansının belirlenmesi noktasında son derece önemlidir. 64 bit işletim sistemleri giderek daha çok bilgisayar modelinde kullanılır. Bu durum 64 bit sistemlerin daha yüksek performans değerlerine sahip olmasından kaynaklansa da işletim sistemine en uygun 2 GB RAM modelinin seçimi çok önemlidir. Bilgisayarda kullanılan 2 GB RAM kapasitelerinin toplamı, işletim sisteminin bit değeri ile uyumlu olmalıdır. 64 bit işletim sistemleri daha yüksek performans sağlarken daha çok RAM kullanımı yapar. Bu durum sistemde kullanılan RAM kapasitelerinin toplamının 4 GB değerinden yüksek olmasını gerektirir. Tüm RAM donanımları tüm işletim sistemleri ile kullanıma uygun olsa da hepsi arasında yüksek verim almak mümkün değildir. 2 GB RAM bilgisayar ve dizüstü bilgisayar modellerinin en iyi verimle kullanılması için 32 bit işletim sistemleri tercih edilmelidir. Bu şekilde sistemin RAM kullanımı son derece yeterli değerlerde kalabilir.

2 GB RAM Fiyatları

2 GB RAM modelleri arasında görülen farklılıklar fiyat seçenekleri arasında da çeşitlenmeler görülmesine sebep olur. Bu çeşitlenmeler kullanılan RAM donanımının sahip olduğu giriş türü, bit değeri ve kapasitesi ile doğrudan ilgilidir. 2 GB RAM fiyatları PC modelleri arasından seçim yaparken öncelikle ürün için kriterler belirlenmelidir. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için farklılık gösteren ürünler arasından en ideal olanın belirlenmesi noktasında teknik özelliklerin net olması gerekir. Kullanılan işletim sisteminin desteklediği bit değerlerine göre en iyi RAM seçimi yapılırken fiyat farklılıkları görülebilir. Bu noktada geniş ürün yelpazesi ile en ucuz ürünler Akakçe’de bulunabilir. Farklı ürünler arasında seçim yaparken çeşitli filtre seçeneklerini kullanarak ihtiyacınızı en iyi karşılayan ürünleri, en uygun fiyat seçenekleriyle bulabilirsiniz. Siz de elektronik ana kategorisi içerisinde bilgisayar, donanım kategorisinde yer alan RAM kategorisinin hemen altında 2 GB RAM ürünlerini bulabilirsiniz. Yılın her döneminde düzenlenen birbirinden farklı kampanyaları takip ederek avantajlı fiyatlarla ihtiyacınız olan 2 GB RAM ürünlerini alma fırsatını kaçırmayın!