M2 SSD

M2 SSD Fiyatları

1.058 farklı M2 SSD için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • BoyutM2
 • Kapasite500 GB
 • Kapasite1 TB
 • Ara BirimPCI-Express 4.0
 • Ara BirimSATA 3.0
 • Okuma Hızı7000 MB/s
 • Okuma Hızı7300 MB/s
 • Boyut2.5"
 • Yazma Hızı6900 MB/s
 • Yazma Hızı7000 MB/s

Önceki Sayfa: 1 / 45 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • BoyutM2
Fiyatı 0 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerKapasiteTümünü GösterAra BirimÖnbellekBoyutOkuma HızıYazma HızıSeriÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (1.058)

1 TB SSD 500 GB SSD 2 TB SSD 512 GB SSD PCI-Express 4.0 SSD 480 GB SSD SATA 3.0 SSD 256 GB SSD 240 GB SSD 2.5 inç SSD 250 GB SSD 960 GB SSD

En Çok Karşılaştırılan SSDler

M2 SSD Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan M2 SSD hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı M2 SSD:
 1. Kingston NV2 SNV2S/1000G PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD
 2. Samsung 980 PRO MZ-V8P1T0BW PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD
 3. Kingston KC3000 SKC3000S/1024G PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD
 4. Samsung 970 EVO Plus MZ-V7S1T0BW PCI-Express 3.0 1 TB M.2 SSD
 5. Kioxia Exceria G2 LRC20Z001TG8 PCI-Express 3.0 1 TB M.2 SSD

M2 SSD

Bilgisayarlarda depolama seçenekleri son derece önemlidir. Bilgisayarın çalışmasını sağlayan işletim sisteminden başlayarak pek çok veri bu depolama birimlerinde saklanır. Depolama birimleri temelde iki farklı grup altında toplanır. Bunlardan ilki harddisk olarak bilinir. Uzun yıllardan beri tercih edilen bu geleneksel depolama birimleri büyük alanlar sunsa da çok yüksek hız değerlerine sahip değildir. Bir diğer depolama seçeneği olarak ise SSD ürünleri değerlendirilebilir. Kullanılan SSD ürünleri de kendi içinde iki farklı gruba ayrılır. Bu ürünler Sata ve M2 SSD olarak sınıflandırılır. M2 türü SSD modelleri anakart üzerinde bulunan bölgelere monte edilerek kullanılır. Bu cihazlar RAM donanımına benzer bir şekil ve boyuta sahiptir. Farklı kapasite seçeneklerine sahip olan bu cihazlar hem işletim sisteminin daha hızlı çalışmasını hem de kurulan uygulama ve yazılımların çok daha verimli hale gelmesini sağlar. Veri depolama anlamında da M2 model SSD cihazları tercih edilebilir. Özellikle 8 TB M2 SSD gibi cihazlar ile çok yüksek boyutlara sahip dosyalar bile depolanabilir. Alanında en güvenilir ve en hızlı ürünleri kullanıcılara sunan Adata, Intel, HP, Corsair ve Addlink gibi markaların en iyi ürünleri Akakçe’de bulunabilir.

M2 SSD Nedir?

Harddisk modelleri yerel depolama birimleri olarak bilinir. Bu cihazların kullanımına alternatif olarak yüksek hız gerektiren durumlarda SSD seçenekleri değerlendirilebilir. SSD modelleri sanal sürücü olarak da adlandırılır ve çok yüksek hızlarda çalışabilir. Bu yüksek hız değerlerine ulaşmak için tercih edilen M2 girişli SSD modellerini bilgisayara monte etmek çok kolaydır. Özellikle bu modeller için profesyonel desteği almak bile gerekmez. Küçük boyutu sayesinde anakart üzerine rahatlıkla yerleştirilen bu cihazlar otomatik olarak tanınır ve kurulum işlemi gerektirmez. M2 SSD 500 GB gibi ideal boyutlardan başlayarak 8 TB değerlerine kadar tercih edilebilir. M2 model SSD cihazlarının kullanımı bu yüksek hızlar sebebiyle hem amatör hem de profesyonel bilgisayarlar için çok önemlidir. M2 SSD adaptör girişleri anakart üzerinde bulunur ve genellikle pek çok anakart modeli üzerinde 2 adet giriş vardır. Profesyonel kullanım amacıyla tercih edilen, server oluşturmak için kullanılan bilgisayarlar için daha çok giriş barındıran anakartlar kullanılabilir ya da anakart sayısı arttırılabilir.

M2 SSD Çeşitleri

M2 olarak bilinen kod sadece bir giriş türünden ibarettir. Bunun dışında M2 model SSD cihazları için pek çok farklı seçenek bulunabilir. Bu seçenekler özellikle depolama alanı açısından ayrılır. Bu SSD çeşitleri hem laptop hem de masaüstü modellerde kullanılabilir. En çok tercih edilen M2 model SSD ürünleri şu şekilde sınıflandırılabilir:

Bu ürün çeşitleri özellikle hız açısından son derece önemlidir. Genel anlamda SSD kullanımı yüksek yazma ve okuma hızları elde etmek için tercih edilir. Bu noktada kullanılan SSD cihazlarının okuma ve yazma hızlarının yüksek olması için 3000 MB/s gibi hızlara ulaşabilen modeller kullanılır. Bu modeller M2 SSD 128 GB kapasitelerinden başlayarak 4 TB M2 SSD modellerine kadar standart bilgisayarlarda tercih edilebilir. Aynı zamanda halihazırda bir adet SSD donanımına sahip olan kullanıcılar ekstra bir adet SSD eklemesi yaparak depolama alanlarını istedikleri kadar arttırabilirler. Bu durum bilgisayar anakartı üzerinde bulunan M2 türü giriş sayısı ile doğrudan alakalıdır.

M2 SSD Kullanım Alanları

M2 giriş türüne sahip SSD modülleri tüm bilgisayar türlerinde kullanılabilir. Bu donanımların kullanılabilmesi için anakart üzerinde en az bir adet M2 girişi bulunması gerekir. Bu doğrultuda kişisel kullanıma yönelik laptop ve masaüstü bilgisayarlar için M2 türü SSD seçenekleri tercih edilebilir. Bilgisayarın okuma ve yazma hızını arttıran bu modeller özellikle daha yüksek bir performans almak için tercih edilir. Bu nedenle bilgisayarda kurulu olan işletim sistemi ve yazılımların çalıştırılmasına yetecek kapasiteye sahip M2 SSD 512 GB seçenekleri tercih edilebilir. Bu boyuta sahip depolama birimlerine bilgisayarın işletim sistemi ve en çok tercih edilen yazılımlar kurulur. Bu şekilde kullanım sağlandığında tüm yazılımların açılma, veri kaydetme süreleri son derece verimli değerlere çıkarılabilir. Buna ek olarak diğer kullanım alanlarına örnek olarak da profesyonel uygulamalar gösterilebilir. Yüksek hız ve yüksek kapasite gereksinimi olan profesyonel iş bilgisayarları için pratik montaj ve kullanım imkanları sunan M2 SSD laptop ve masaüstü ürünleri sıklıkla tercih edilir.

M2 SSD Avantajları

M2 giriş türüne sahip SSD modelleri pek çok farklı kullanıcı grubu için büyük avantajlara sahiptir. Bu avantajların başında elbette yüksek yazma ve okuma hızları gelir. Bilgisayar üzerinden çalışan pek çok meslek grubu için büyük dosyaların kullanımı gereklidir. Fotoğraf ve video gibi içerikleri düzenleyerek profesyonel anlamda kullanıma sunan tüm çalışanlar, özellikle düzenledikleri dosyaları kaydetmek için büyük alanlara gereksinim duyar. Üstelik bu büyük boyutlardaki dosyaların standart bir depolama birimine kayıt olma süresi son derece uzun olabilir. 1 TB M2 SSD modelleri hem geniş kapasitesi hem de yüksek yazma hızı sayesinde tüm büyük dosyaları kısa sürede kaydetmek için kullanılabilir. Bu sayede mimarlık, mühendislik ve içerik düzenleme gibi alanlarda mesleğini icra eden kişiler için harika bir kullanım imkanı sağlar. M2 SSD 250 GB gibi depolama birimleri aynı zamanda oyuncular için de çok önemlidir. Özellikle yüksek sistem gereksinimlerine sahip olan oyunların kayıt dosyaları da son derece büyük olabilir. Oyunlardaki ilerlemeleri kaydetmek ve oyunlardan daha yüksek performans almak için yazma hızı yüksek olan M2 girişe sahip SSD türlerinin tercih edilmesi en iyi seçenekler arasında yer alır.

M2 SSD Fiyat Seçenekleri

Kullanılan depolama birimlerinin sahip olduğu özellikler birbirinden çok farklı olabilir. Özellikle performans ve kapasite anlamında büyük farklılıklar gösteren bu cihazların kullanıcı karşısına çıktığı fiyat etiketleri de önemli oranda farklılık gösterir. SSD fiyatları özellikle HDD fiyatlarına kıyasla daha yüksek seviyelerdedir. Bu durum özellikle SSD cihazları ile yapılan işlemlerin çok daha performanslı olmasından kaynaklanır. Bunun dışında 2 TB M2 SSD gibi hem yüksek hızlara hem de geniş kapasitelere sahip olan cihazlar için önerilen fiyatlarda da farklar görülebilir. Bu noktada M2 giriş türüne sahip SSD modelleri arasında seçim yaparken fiyat seçeneklerinin de dikkate alınması gerekir. Fiyat seçeneklerini en iyi şekilde değerlendirmek için öncelikle kullanılacak olan cihazın sahip olması gereken özellikleri belirlemek iyi bir başlangıçtır. Bu belirleme sürecinde geniş ürün yelpazesi ile en kaliteli ürünleri en ucuz fiyat seçenekleriyle kullanıcılara sunan Akakçe’de M2 SSD dönüştürücü ve depolama birimi ürünleri bulunabilir. Siz de elektronik ana kategorisinde yer alan bilgisayar, donanım kategorisinin içindeki SSD kategorisinin hemen altında M2 SSD ürünlerini bulabilirsiniz. Yılın her döneminde düzenlenen farklı kampanyaları takip ederek en avantajlı fiyat seçenekleriyle ihtiyaç duyduğunuz ürünlere sahip olma firsatını kaçırmayın!