8 TB Harddisk

8 TB Harddisk Fiyatları

58 farklı 8 TB Harddisk için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite8 TB
 • Kapasite1 TB
 • Kapasite2 TB
 • Boyut2.5"
 • Boyut3.5"
 • Dönüş Hızı7200 RPM
 • Dönüş Hızı10000 RPM
 • Kullanım YeriDizüstü
 • Kullanım YeriPC
 • Önbellek128 MB
 • Önbellek256 MB
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 3 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Kapasite8 TB
Fiyatı 0 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerBoyutKapasiteTümünü GösterAra BirimKullanım YeriDönüş HızıÖnbellekAktarım HızıOkuma HızıYazma HızıGüç TüketimiOrtalama Gecikme SüresiÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (58)

1 TB Harddisk 2 TB Harddisk 4 TB Harddisk 7200 RPM HDD 2.5 inç Harddisk 3.5 inç HDD 6 TB Harddisk 10 TB Harddisk 5 TB Harddisk 16 TB Harddisk 500 GB Harddisk 12 TB HDD

En Çok Karşılaştırılan Harddiskler

8 TB Harddisk Sıkça Sorulan Sorular

8 TB Harddisk

Harddisk olarak bilinen donanımlar bilgisayarlarda dahili ya da mobil donanım olarak tercih edilebilir. Dahili depolama birimi olarak tercih edildiği durumlarda bilgisayarın anakartına bir kablo ile bağlanır ve bilgisayar kasası içinde bulunan SATA bölümüne sabitlenir. Bu sayede herhangi bir düşme ya da darbe durumunda harddiskin hasar görmesi engellenir. Bunun dışında taşınabilir depolama birimi olarak da harddisk kullanımı son derece yaygındır. Günümüzde giderek artan depolama ihtiyacı özellikle bilgisayar ve telefon yazılımlarının son derece yüksek kapasitelere ulaşmasıyla daha da artar. Bu durum büyük kapasitelere sahip depolama alanlarının kullanımını zorunlu kılar.8 TB harddisk ürünleri de hem dahili hem de dahili olmayan depolama çözümleri olarak tercih edilebilir. Bu sayede uzun süreli bir depolama çözümü üretmek mümkün olur. 8 TB harddisk seçenekleri farklı aktarım hızları ve Seagate, Western Digital, Toshiba gibi en çok tercih edilen markalarla Akakçe’de bulunabilir.

8 TB Harddisk Ne İşe Yarar?

Harddisk hemen herkes tarafından bilinen önemli bir bilgisayar donanımıdır. Artan depolama ihtiyaçları sonrasında taşınması gereken veriler için de yüksek kapasiteli ürünlerin kullanılması gerekliliği harddisklerin taşınabilir depolama birimlerine de dönüşmesini sağlamıştır. Harddisk donanımının ne olduğunu hemen her kullanıcı bilse de 8 TB gibi yüksek kapasiteye sahip donanımlar pek çok kişiye yabancı gelebilir. Yüksek kapasiteye sahip 8 TB harddisk ürünleri özellikle fotoğraf makinesi ya da yeni nesil akıllı telefonlarla çekilen fotoğraf, video gibi medyaların saklanması için önemlidir. Özellikle kameraların yüksek kalitede çekim yapabilmesi ile birlikte birkaç dakikalık videolar bile yüksek boyutlara sahip olabilir. Bu durum belirli bir süre sonunda kaydedilen videoların 1000 GB yani 1 TB seviyelerine ulaşmasına sebep olur. Uzun süre boyunca kaydedilen verilerin depolanması için 8 TB harddiskler kullanılabilir. Bu verilerin depolanması için seçilen 8TB harddisk donanımlarının yüksek aktarım hızlarına sahip olması hem dahili hem de mobil çözümler için son derece önemlidir. Bu noktada hem profesyonel hem de amatör kullanım için 8 terabyte harddisk modelleri tercih edilebilir. Üstelik yeterli kapasiteye ve aktarım hızlarına sahip modeller ile web sitelerine içerik servis eden sistemler oluşturulabilir.

8 TB Harddisk Çeşitleri

8 TB kapasiteye sahip harddiskler için farklı ürün seçenekleri bulunur. Bu farklı ürün seçenekleri özellikle8 TB harici harddisk ve dahili harddisk olarak ayrılır. Kullanım şekli olarak tamamen farklılık gösteren bu ürünler değişik alanlara hitap etmektedir. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarların kalıcı depolama ihtiyacını karşılamak için kullanılan ürünler dahili harddisk olarak bilinir. Bu modellerin kullanımı bilgisayar anakartına sahip cihazlar ile sınırlıdır. Mobil harddisk depolama seçenekleri ise pek çok mobil cihazda da kullanılabilir. Ek kablo ile bağlantısı sağlanan cihaz USB ve Micro USB girişleri ile akıllı telefonlara bağlanabilir. Bu bağlantının yapılabilmesi için akıllı telefonun 8 TB gibi yüksek kapasiteli bir depolama birimini desteklemesi gerekir. Bunların dışında harddisk ürünleri arasında fiyat farkı oluşmasını sağlayan önemli özelliklerden biri de cihazın hızıdır. Okuma ve yazma hızı olarak bilinen bu hız değerleri 8 TB harddisk biriminin kullanımı sırasında büyük avantaj sağlar. Özellikle yüksek kapasite değerlerine sahip depolama birimlerinde kullanılan veriler de yüksek boyutlara sahip olduğu için aktarım hızlarının önemi daha da fazladır. 8 TB harddisk çeşitlerinde bulunan birbirinden farklı kullanımlar için en iyi ürünün belirlenmesi son derece önemlidir.

8 TB Harddisk için Yüksek Hız Değerleri

8 TB harddisk donanımlarında bulunan yüksek hızlar okuma ve yazma hızı olarak ayrılır. Okuma hızı cihazın içinde bulunan verilere erişme ve bunları oynatma hızıdır. Aktarım hızı ise depolama biriminin içe ve dışa veri aktarımı yaparken ulaşabildiği aktarım hızlarıdır. Bu aktarım hızları saniyede aktarılan MB değerleri ile ölçülür. Yüksek hız değerlerine sahip olan ürünler özellikle büyük boyutlara sahip dosyaların aktarımı için çok önemlidir. Yüzlerce GB değerinde olan verilerin aktarılması için düşük hızlar ile saatlerce beklemek gerekir. Bu durumu çözmek için 8 TB harddisk donanımlarının yüksek hızda veri aktarımı yapması sağlanır. Veri aktarım hızı harddisk cihazlarında bulunan disklerin dönme hızı ile doğru orantılıdır. Bu disklerin dakikada attıkları tur sayısı RPM olarak bilinir ve bu RPM değeri arttıkça cihazın veri aktarım hızı da artar. Daha hızlı dönme kabiliyetine sahip olan cihazlar bir dakikada daha çok veri okur ve daha çok veri yazar. Bu durum birim zamanda aktarılabilen veri miktarını önemli oranda arttırır. 8 TB HDD modellerinde en hızlı ürünleri almak için RPM değeri en yüksek seviyelere ulaşan modellerin tercih edilmesi önemlidir. Harddisk kullanımı aynı zamanda veri güvenliği için de önemlidir. Verilerini çevrim içi bulutlarda depolamak istemeyen kullanıcılar 8 TB güvenlik HDD seçenekleriyle tamamen çevrim dışı şekilde verilerini koruyabilirler.

8 TB Harddisk Kullanım Alanları

Özellikle 8 TB harddisk ürünleri için spesifik kullanım alanları bulunur. Kullanım amacına en uygun ve en doğru ürünü almak optimum performans değerlerine ulaşmak için önemlidir. Örnek olarak web sağlayıcılığı amacıyla kullanılan server bilgisayarları ve sistemleri kurmak için tercih edilen 8 TB harddisk modellerinin çok yüksek veri aktarım hızlarına çıkması web sitesinin akıcı şekilde hizmet vermesi için önemlidir. Aynı zamanda bu modeller sürekli çalışmak zorundadır ve en ufak kesintide web sitesi çöker. Bu nedenle bu modeller 8 TB harddisk 7/24 çalışan ürünlere güzel bir örnek olabilir. Bunlara ek olarak 8 TB kapasiteye sahip harddisk modellerinin kullanıldığı alanlar şu şekilde sıralanabilir:

8 TB Harddisk Fiyat Seçenekleri

Harddisk seçimi yaparken fiyat seçenekleri farklı parametrelere göre oluşur. 8 TB harddisk fiyatları da bu şekilde farklı özelliklere göre belirlenir. Bu noktada en baskın özelliklerden biri olan aktarım hızları özellikle dijital video işleme gibi alanlarla uğraşan kullanıcılara hitap eden ürünler için önemlidir. Bu gibi durumlarda çok sayıda video içeriğinin depolanması gerektiği için yüksek depolama alanı gerekir. Buna ek olarak işlemlerin pratik şekilde yapılması için yüksek yazım hızları da son derece önemlidir. Bu nedenle 8 TB HDD fiyat seçenekleri arasında yüksek hızlara sahip ürünler büyük oranda dikkat çeker. Birbirinden farklı marka ve ürün arasından 8 TB harddisk en ucuz seçeneklerle Akakçe’den alınır. Farklı filtreleme seçenekleri kullanılarak tüm ürünler arasında en mantıklı seçenekler belirlenebilir. Aynı zamanda bir ürün için verilen çok sayıda teklif arasından 8 TB harici harddisk en ucuz fiyat seçenekleri değerlendirilebilir. Siz de elektronik ana kategorisi içerisindeki bilgisayar, donanım kategorisinde 8 TB harddisk ürünlerini bulabilirsiniz. Bu sayede yılın her döneminde düzenlenen birbirinden farklı kampanyadan haberdar olabilir, en ucuz seçenekleri barındıran fırsatları kullanarak istediğiniz harddisk ürününün sahibi olabilirsiniz.