1 TB Harddisk

1 TB Harddisk Fiyatları

36 farklı 1 TB Harddisk için fiyatlar listeleniyor.

Reklam
Arama Takip Listem Sepetim

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

1 TB2 TB2.5"3.5"7200 RPM10000 RPMDizüstüPCSATA 2.0SATA 3.0Satıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 2Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Kapasite: 1 TB Kaydet

Fiyatı
- 0 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 TL üstü
Markası Özellikler Boyut Kapasite 1 TB Ara Birim Kullanım Yeri Dönüş Hızı Önbellek Okuma Hızı Ortalama Gecikme Süresi SatıcıToplam 68 satıcı. Ürün Puanı

Alcatel Akıllı Saat Yorumları2 TB Harddisk2.5 inç Harddisk7200 RPM HDD4 TB Harddisk500 GB Harddisk3.5 inç HDD3 TB Harddisk8 TB Harddisk6 TB Harddisk5 TB Harddisk10 TB Harddisk

En Çok Karşılaştırılan Harddiskler
Bunlara Da Bakabilirsiniz

1 TB Harddisk Sıkça Sorulan Sorular

1 TB Harddisk

Bir bilgisayar için ekran kartı, RAM, harddisk gibi olmazsa olmaz parçalar vardır. Harddisk gelişen teknolojiyle birlikte boyutları büyüyen fotoğraf, video gibi çeşitli dosyaları kolay bir şekilde depolamanızı ve saklamanızı sağlar. Harddisk modellerini dilerseniz kişisel bilgisayarınızda bulunan kişisel görüntü ve ses dosyalar için dilerseniz de iş bilgisayarınızda yer alan şirket verilerini içeren dosyalar için kullanabilirsiniz. Tüm bu dosyalar için birden fazla harddisk satın almak yerine 1 TB harddisk alarak tüm dosyaları tek bir harddiskte toplayabilirsiniz. Harddisk içerisinde çeşitli klasörler oluşturarak hem kişisel hem de iş verilerinizi kolayca düzenleyebilirsiniz. Devamlı olarak yanınızda taşıyabileceğiniz harddisk modelleri ince ve hafif yapılarıyla size kolaylık sağlar. Harddisk modelleri GB ve TB cinsinden ölçülür. Büyükten küçüğe olarak ise KB, GB, TB olarak sıralanır. RPM ise harddisk modelinin bir dakika yaptığı devir hızını temsil eder. RPM değeri yüksek olan modellerin ön bellek kapasitesi, okuma ve yazma hızı, bilgisayar oyunlarındaki ve programlardaki performansı çok daha yüksektir. Bu nedenle bilgisayar ile yapacağınız işlemleri göz önüne alarak RPM değerine karar verebilirsiniz. Bilgisayar parçaları üreten markaların çoğunda bulabileceğiniz 1 TB HDD modelleri ile uzun yıllar boyunca saklamak istediğiniz verileri güvenle saklayabilirsiniz. Farklı özelliklere ve fiyatlara sahip modeller arasından çeşitli noktalara dikkat ederek sizin için en uygun olan markayı akakce.com güvencesi ile satın alabilirsiniz. Toshiba harddisk çeşitleri ve diğer markaların çeşitlerini inceleyerek hızlı karar verebilirsiniz.

1TB Harddisk Çeşitleri Ne İşe Yarar?

Bilgisayar parçası üreten markaların piyasaya sunduğu farklı özelliklere sahip harddisk modelleri mevcuttur. 1TB harddisk modelleri arasında ilk olarak iki farklı tür karşınıza çıkar. Bunlar bilgisayar içerisinde gömülü olarak kullanılabilen ve harici taşınabilir olan modellerdir. Devamlı olarak farklı çalışma alanlarında bulunuyorsanız ve verilerinizi yanınızda taşımanız gerekiyorsa taşınabilir 1 TB harddisk çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz. Boyut olarak Amerikan ölçü birimi olan inç kullanılır. 2.5 ile 3.5 arasında değişiklik gösteren harddiskler arasından bilgisayarınız ile en uyumlu olan modeli tercih edebilirsiniz. Laptop bilgisayar modellerinde genel olarak 1 TB 2.5 HDD modelleri kullanılırken masaüstü bilgisayar modellerin 1 TB harddisk 3.5 inç modelleri kullanılır. Bu nedenle satın almadan önce modellerin bilgisayarınızla uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Harici harddisk modelleri USB girişe sahiptir. Bu nedenle kullanıcıya avantaj ve kolaylık sağlar. Dahili yani bilgisayara gömülü olarak çalışan harddisk modelleri ise anakart üzerine yerleştirilir. Bu nedenle modeller arasında karar verirken bilgisayarınızda bulunan anakart ile uyumlu olması gerekir. SATA 1, 2, 3 ve SAS olmak üzere farklı bağlantı birimlerinin harddisk modeliyle uyumlu olması gerekir. Aksi takdirde dosyaları bilgisayar ve harddisk arasında aktarırken sorun yaşayabilirsiniz. RPM değerleri 2500, 3900, 6000, 7200 gibi farklılıklara sahiptir. 1 TB harddisk 7200 RPM modelleri ile hızlı bir şekilde verilerin okunması ve yazılması işlemleri gerçekleşir. Bu sayede verilerinizi depolar ve yedeklerden zamandan tasarruf edebilirsiniz. Bilgisayar ile harddisk bağlantısı modellerin özelliklerine göre farklı şekillerde sağlanır. Dahili harddisk modelleri laptop ya da masaüstü bilgisayar modellerine takılırken güç kablosu çekilmesi ve bilgisayarın elektriğinin tamamen kesilmesi gerekir. Kasa içerisine yerleştirilirken kasa bulunan harddisk bölümüne parça yerleştirilir ve diğer parçalar ile gerekli bağlantılar sağlar. Daha sonra bulunduğu yere parçayı sabitlemek için vidalama işlemi gerçekleştirilir. 1 terabyte harici harddisk modellerinde ise genel olarak USB bağlantı vardır. 1 TB USB harddisk modellerinde bilgisayarda bulunan USB alanına harddisk takılır ve birkaç dakika içerisinde harddisk kullanıma hazır olur.

1 TB Harddisk Markaları Uygun Fiyatlarla Akakçe’de

1 TB harddisk çeşitleri temelde çeşitli verileri depolamak için kullanılır. Bilgisayar modellerinin hepsinde dahili bir hafıza vardır. Bilgisayar modelinin kendi hafızası içerisinde sistem ve sistemsel bir takım dosyalar yer alır. Bu nedenle bir süre sonra kişisel verileriniz için bilgisayar hafızası yeterli olmayabilir. Aynı zamanda olası bir sorunda bilgisayarınıza format atılabilir ve bilgisayarınızda bulunan veriler kaybolabilir. Bu tarz olumsuzlukların önüne geçmek ve dilediğiniz zaman kolayca verilerinizi ulaşabilmek için harddisk modellerini tercih edebilirsiniz. Farklı markalar tarafından üretilen harddisk modellerinin kırmızı, beyaz, turuncu, yeşil, mavi ve siyah gibi birçok farklı renk seçeneği de bulunur. Bilgisayarınızın depolama alanına yükseltirken aynı zamanda verilerinizi güvence altına almış olursunuz. Gelişen teknolojiyle birlikte oyun türlerinin boyutlarında yükselir. Bu nedenle bilgisayarınızın depolama alanı artık verilerinizle birlikte çeşitli oyunları aynı anda depolamanız için yeterli olmayabilir. Oyun dışında aile fotoğraflarınız, sevdiğiniz film ve diziler, hatıra videolarınız ya da işinizle ilgili dosyaları depolamak için de kullanabileceğiniz harddisk modelleri mevcuttur. Çok sayıda ve büyük boyutlarda dosyaları taşınabilir 1 TB harddisk modelleriyle her daim yanınızda taşıyabilirsiniz.

1 TB Harddisk Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Harddisk modelleri arasında tercih yaparken ilk önce depolamayı düşündüğünüz dosyalarınızın boyutlarına bakabilirsiniz. Depolayacağınız toplam dosya boyutuyla harddisk modelinin uyumlu olması gerekir. 1 TB gibi yüksek depolama alanına sahip harddisk modellerini tercih ettiğiniz takdirde gelecekte de depolamak isteyeceğiniz dosyalar için geniş bir alana sahip olursunuz. Böylece devamlı olarak yeni harddisk almanıza gerek kalmaz. Daha sonra harici mi yoksa dahili mi harddisk modeli satın alacağınıza karar vermeniz gerekir. Harddiskinizi devamlı olarak yanınızda bulundurmak istiyorsanız harici ve taşınabilir modellerden birini satın alabilirsiniz. Bilgisayarınız ile uyumlu olması önemlidir. Aynı zamanda satın almadan önce 1 TB harddisk önerisinde bulunan kullanıcı yorumlarını okuyarak marka ve model tercihi yapabilirsiniz. Harddisk boyutları kullanacağınız bilgisayar modeline göre değişir. 2.5 inç boyutundaki modeller laptop modellerinde kullanılırken 3.0 ve 3.5 inç boyutundaki modeller masaüstü bilgisayar modellerinde kullanılır. Bu nedenle satın alacağınız harddisk modelini hangi tarzda bilgisayarla beraber kullanacağınız oldukça önemlidir. Satın almayı düşündüğünüz modellerin açıklama kısmında yer alan ürün özelliklerini mutlaka okumalısınız. Eğer bilgisayar ve bilgisayar bileşenlerine ihtiyacınız varsa ürünleri inceleyerek aradığınız modele hızlıca karar verebilirsiniz. Sürekli hareket halinde iseniz tablet modellerine de göz atarak size uygun bir ürünü uygun fiyatla alabilirsiniz.

1 TB Harddisk Fiyatları

1 TB harddisk fiyatları modellerin sahip oldukları özelliklere ve üretici firmalarına göre farklılık gösterir. Modellerin harici ya da dahili olması, RPM değerleri ve boyutları birbirinden farklıdır. Bu farklılıklar doğrultusunda fiyatları da farklılık gösterebilir. Uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz harddisk modelleriyle bütçenizi zorlamadan tüm verilerinizi saklayabilirsiniz. Kullanım koşullarına dikkat ettiğiniz takdirde uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz harddisk modelleri yatırımlık bilgisayar parçaları arasında yer alır. En uygun 1 TB harddisk modellerine çok daha kolay ulaşabilmek için ürünleri fiyata göre artan ya da azalan şekilde sıralayabilirsiniz. Böylece ilk önce karşınıza en uygun fiyatlı ya da en yüksek fiyatlı ürünler çıkar. Bütçenize uygun olan modeller arasından tercih yaparak hemen şimdi sipariş verebilir ve fotoğraf, video, dizi, film, ses dosyaları ve oyunlarınızı uzun yıllar boyunca güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

1 TB Harddisk Kampanyaları

Belirli dönemlerde çeşitli bilgisayar parçalarında ve bilgisayar parçaları üreten markalarda kampanyalar düzenlenir. Bu kampanyalar doğrultusunda ürünleri orijinal fiyatlarından çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Yüksek depolama alanına sahip 1 TB harddisk modelleri ile birçok ses ve görüntü dosyanızı depolayabilirsiniz. Harici ve dahili olmak üzere iki farklı kullanım şekli olan modeller arasından hem istediğiniz kullanım şekline uygun hem de bütçenize uygun olan modelleri kampanya dönemlerinde avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz. Kampanya dönemlerini kaçırmamak için düzenli olarak indirim ve kampanyaları takip edebilirsiniz. En kaliteli ve en ucuz 1 TB harddisk modellerini bulabilmek için ürünler arasında çeşitli incelemeler yapabilirsiniz. En iyi 1 TB harddisk modelleri için doğru adrestesiniz.