320 GB Harddisk

320 GB Harddisk Fiyatları

25 farklı 320 GB Harddisk için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite320 GB
 • Kapasite1 TB
 • Kapasite2 TB
 • Boyut2.5"
 • Boyut3.5"
 • Dönüş Hızı7200 RPM
 • Dönüş Hızı10000 RPM
 • Kullanım YeriDizüstü
 • Kullanım YeriPC
 • Önbellek128 MB
 • Önbellek256 MB
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 2 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Kapasite320 GB
Fiyatı 0 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerBoyutKapasiteTümünü GösterAra BirimKullanım YeriDönüş HızıÖnbellekAktarım HızıOkuma HızıYazma HızıGüç TüketimiOrtalama Gecikme SüresiÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (25)

Bilicra Akıllı Saat Fiyatları 1 TB Harddisk 2 TB Harddisk 4 TB Harddisk 7200 RPM HDD 2.5 inç Harddisk 8 TB Harddisk 3.5 inç HDD 6 TB Harddisk 5 TB Harddisk 10 TB Harddisk 16 TB Harddisk

En Çok Karşılaştırılan Harddiskler

320 GB Harddisk Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan 320 GB Harddisk hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı 320 GB Harddisk:
 1. Samsung 320 GB HN-M320MBB Hard Disk
 2. Hitachi 2.5" 320 GB Z5K320 SATA 3.0 5400 RPM Hard Disk
 3. Western Digital 320 GB WD3200AAKS Hard Disk
 4. WD 320GB 5400RPM 8MB Cache Sata 3 2.5" Sabit Disk (WD3200LPVX)
 5. Samsung 320 GB HD322HJ Hard Disk

320 GB Harddisk

Harddisk donanımı bilgisayarlar için en temel gereksinimlerden biri olan depolama için çok önemlidir. Kalıcı bellek olarak da bilinen bu cihazlar farklı şekillerde değerlendirilebilir. Dahili ve harici seçenekleri bulunan bu cihazlar farklı kapasitelere sahip seçeneklerle kullanıcılara sunulur. 320 GB harddisk ise bu modeller arasında en çok tercih edilenlerin başında gelir. Özellikle 320 GB harddisk en çok tercih edilen ürün gruplarından biridir. Bilgisayar ya da akıllı telefonlarda bulunan verilerin boyutu her geçen yıl daha da artar. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte yazılımların büyük bir kısmı çok yüksek boyutlara ulaşan veriler kullanır. Akıllı telefonlar tarafından çekilen fotoğrafların bile geniş kapasiteleri kapladığı düşünülürse bu verilerin yedeklenmesi için daha büyük ve stabil bir alan gerekir. Aynı zamanda en güvenli depolama seçeneklerinden birini sunan harddiskler verilerin çalınma riski olmadan depolanmasını sağlar. Western Digital, Seagate, Hitachi, Toshiba gibi en çok tercih edilen markaların en iyi ürünlerini Akakçe’de bulabilirsiniz.

320 GB Harddisk Ne İşe Yarar?

320 GB harddisk kullanımının önemini anlamak için bu donanımın tüm kullanım alanları incelenmelidir. Dahili olarak kullanılan 320 GB harddisk masaüstü bilgisayarlarda ve dizüstü bilgisayarlarda tercih edilebilir. Her iki bilgisayar türü için de donanım monte edilerek kullanılır. Bilgisayar kasası içinde bulunan ve harddisk için ayrılmış olan bölüme yerleştirilen harddisk kablolar ile anakarta bağlanır ve bu şekilde bilgisayarın kalıcı belleği haline gelir. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılabilen 320 GB harddisk modellerinde boyut farkı olduğu için 2.5” ve 3.5” gibi farklı boyutlara sahip ürünleri alırken dikkatli olmak gerekir. Özellikle laptop’lar için daha küçük boyutlarda harddisk donanımları kullanılır. Bu şekilde dahili olarak tercih edilen harddisk modelleri 320 GB sata harddiskolarak tanımlanır. Bilgisayarda bulunan verilerin tamamının depolanması için kullanılan bu harddiskler işletim sistemi gibi gerekli yazılımların kurulumunu yapmak için de önemlidir. Bu gibi yazılımlar sürekli kullanıldığı için depolama biriminin devamlı olarak bilgisayara bağlı şekilde durması gerekir. Bu nedenle dahili harddisk olarak bağlantı kurulması büyük önem arz eder. Bunun dışında bilgisayarda ya da diğer cihazlarda yer işgal eden verilerin depolanması için 320 GB kapasiteye sahip harddisk seçenekleri de tercih edilebilir.

320 GB Harddisk Çeşitleri

Değişik özelliklere sahip modeller ile kullanılan 320 GB harddisk ürünleri için farklı çeşitler bulunabilir. Bu çeşitlenme ilk olarak harddisk modelleri arasında olur. 320 GB harddisk modelleri çok pratik bir kullanıma sahiptir. Bilgisayara uyumlu bir kablo ile sağlanan bu modeller verilerin ana cihazdan alınarak depolanması için kullanılır. Bu nedenle 320 GB boyutu depolama işlemi için yeterlidir. 320 GB harddisk modelleri çok pratik şekilde kullanıma uygundur. Bu kullanımlardan biri özellikle fotoğrafçılık alanıdır. Gelişen görüntüleme ve kamera teknolojileri sebebiyle çok yüksek kalitede fotoğrafların çekilmesi mümkündür. Fotoğraf kalitesinin artması olumlu bir gelişme olsa da verilerin ve medyaların alan gereksinimini arttırdığı için harddisk boyutunu çok daha önemli hale getirir. Profesyonel makine ya da akıllı telefonlar ile bol bol fotoğraf çeken kişiler için bu fotoğrafların depolanması önemli bir problem olabilir. Özellikle sürekli çekim yapan kişilerin depolama alanları sıradan insanlara kıyasla çok kolay dolar. Bu noktada kullanılan veri depolama ürünleri devreye girer. 320 GB harddisk 2.5 inch gibi ideal boyutlarıyla gerekli olan tüm durumlarda depolama amacıyla kullanılabilir.

320 GB Harddisk Hız Değerleri

320 GB harddisk kullanımı sırasında büyük boyutlara sahip verilerin yedeklenmesi ve aktarımı söz konusudur. Bu büyük boyutlu verilerin birimleri arasındaki aktarımı için yüksek aktarım hızları gereklidir. Harddisk 320 GB seçenekleri için farklılık gösteren hız değerleri cihazın içinde bulunan disk ile doğrudan ilgilidir. Harddisk donanımlarının çalışması için cihazın içinde bir adet disk bulunur. Yüksek hızlarda dönen bu disk verilerin yazılması ve okunması için son derece önemlidir. Bu diskin yüksek dönme hızlarına ulaşması donanımın veri okuma ve yazma hızını da önemli oranda arttırır. 320 GB HDD / 7200 RPM seviyesinde hızlara ulaşabilir. Bu dönüş hızları sayesinde veri aktarım hızları da tatmin edici seviyelere erişir. 320 GB harddisk kullanımı sırasında özellikle önem arz eden hız değerlerinin başında yazma hızı gelir. Okuma hızı donanım içinde bulunan verilerin anlık görüntülenmesi için kullanılan hız değeridir. Yazma hızı ise bu verilerin iki depolama birimi arasında aktarılması sırasında ulaşılan hız değerleridir. 320 GB harddisk notebook ve masaüstü bilgisayarlar için yüksek hızlı ve yüksek kapasiteli depolama amacıyla kullanılabilir. USB bağlantısı ile bilgisayara bağlanan bu cihazların sağladığı yüksek hızlar 320 GB SSD harddisk ile yakın hız değerleri sağladığı için çok pratik ve verimli şekilde kullanılabilir.

320 GB Harddisk Ürünlerinin Avantajları

320 GB harddisk kullanımının pek çok avantajı bulunur. Bunlardan ilki yüksek depolama alanı imkanıyla ortaya çıkar. Özellikle gelişen teknolojiyle artan depolama ihtiyacı farklı harddisk donanımları ile karşılanabilir. Bu sayede çok yüksek boyutlara sahip gelişmiş oyunlar ve yazılımlar bile kısa süre içinde harddisk içine aktarılarak depolanabilir. Aynı zamanda boyut farklılıkları da harddisk kullanımında avantaj sağlamak için çok önemlidir. Tüm bu noktalar göz önünde bulundurularak en iyi 320 GB harddisk ürünlerinin sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

Yüksek okuma ve yazma hızı değerlerine sahip modeller özellikle gaming bilgisayar sahibi olmak isteyen oyuncular için en kaliteli oyun deneyimini sağlaması açısından önemlidir.

320 GB Harddisk Fiyat

Harddisk kullanımı herkes için farklı özellikler gerektirebilir. Bu kullanım sırasında 320 GB harddisk fiyatları arasında görülen farklılıklar da değerlendirilerek en mantıklı ürünün tercih edilmesi önemlidir. Özellikle modeller arasında seçim yaparken kullanım hedefi dikkate alınmalıdır. Bu şekilde belirlenen hedefler doğrultusunda harddisk fiyatları arasında fiyat/performans oranı en verimli olan modelin tercih edilmesi önemlidir. Bu nedenle 320 GB harddisk donanımı seçerken cihaz fiyatlarının da göz önünde bulundurulması önerilir. En iyi markalar tarafından sunulan kaliteli ürünler için en uygun 320 GB HDD fiyat seçenekleri Akakçe’de!
Avantajlı 320 GB dahili harddisk fiyatları sayesinde bilgisayarınız için en iyi seçenekleri bulabilirsiniz. Farklı RPM değerlerine sahip, hızlı modelleri inceleyerek ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize en uygun ürünleri bulmak için farklı filtreleri kullanabilirsiniz. Filtreler ile istediğiniz özellikleri ön plana çıkarabilir, sıralamayı kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünler için bulunan farklı fiyat tekliflerini kendi içinde istediğiniz gibi sıraladıktan sonra inceleyerek en iyi teklifi tercih edebilirsiniz. Siz de elektronik ana kategorisi içerisindeki bilgisayar, donanım kategorisinde yer alan harddisk kategorisinin hemen altında 320 GB kapasiteye sahip harddisk ürünlerini bulabilirsiniz. Yılın her döneminde düzenlenen birbirinden farklı kampanyaları takip ederek en iyi ürünleri ve avantajlı fırsatları yakalama şansını kaçırmayın!