3 TB Harddisk

3 TB Harddisk Fiyatları

16 farklı 3 TB Harddisk için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite3 TB
 • Kapasite1 TB
 • Kapasite2 TB
 • Boyut2.5"
 • Boyut3.5"
 • Dönüş Hızı7200 RPM
 • Dönüş Hızı10000 RPM
 • Kullanım YeriDizüstü
 • Kullanım YeriPC
 • Önbellek128 MB
 • Önbellek256 MB
 • Tüm Filtreler
Filtrele
Filtrele
 • Kapasite3 TB
Fiyatı 0 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerBoyutKapasiteTümünü GösterAra BirimKullanım YeriDönüş HızıÖnbellekAktarım HızıOkuma HızıYazma HızıGüç TüketimiOrtalama Gecikme SüresiÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (16)

1 TB Harddisk 2 TB Harddisk 4 TB Harddisk 7200 RPM HDD 2.5 inç Harddisk 8 TB Harddisk 3.5 inç HDD 6 TB Harddisk 5 TB Harddisk 10 TB Harddisk 16 TB Harddisk 12 TB HDD

En Çok Karşılaştırılan Harddiskler

3 TB Harddisk Sıkça Sorulan Sorular

3 TB Harddisk

Bilgisayar kullanımı günlük hayatta son derece önemli bir durum haline geldikçe bilgisayar donanımlarının kullanımı da yaygınlaşır. Bilgisayarların belirli görevleri yerine getirebilmesi için kullanılan donanımların her biri büyük öneme sahiptir. Bu donanımların tamamı bir arada olmadan tüm sistemin çalışması imkansızdır. Bu donanımlardan biri olan harddisk, kalıcı bilgilerin depolanmasını sağladığı için son derece önemlidir. Bilgisayarda kullanılan veriler, uygulamalar ve işletim sistemi gibi içerikleri depolayan harddisk, RAM’den farklı olarak uzun süreli ve kalıcı bellek görevi üstlenir. Harddisklerin daha çok veri depolamasını sağlayan kapasite değerleri 3 TB harddisk gibi yüksek depolama kabiliyetine sahip ürünleri ön plana çıkarır. Özellikle gelişen yazılım teknolojileri sebebiyle bilgisayarlarda kullanılan yazılımların boyutları önemli oranda artış gösterir. Bu durum daha büyük kapasitelere sahip 3 TB harddisk bileşenlerinin tercih edilmesini zorunlu hale getirir. Yüksek performanslı 3 TB harddisk donanımları üreten Toshiba, Seagate, Western Digital markaları en çok tercih edilen ürünleri kullanıcılarla buluşturur ve Akakçe’de bulunabilir.

3 TB Harddisk Ne İşe Yarar?

Harddisk kullanımı veri depolama için son derece önemli olsa da bu donanımlar arasında belirli farklar bulunur. Bu farklar özellikle depolama amacıyla kullanılan 3 TB harddisk cihazlarının daha çok veri depolamasını sağladığı için hem amatör hem de profesyonel kullanım için önemlidir. Hem bilgisayara sabit hem de bilgisayardan ayrı olarak kullanılan bu donanımlar direkt olarak anakarta bağlanarak bilgisayar ile birlikte sabit şekilde kullanılabilir. Bunun dışında USB girişi ile bilgisayara bağlanan ve sadece gerekli olan durumlarda veri depolamak için kullanılan taşınabilir 3 TB harddisk modelleri de sıklıkla tercih edilir. SATA formunda olmayan 3TB harddisk ürünleri özellikle yüksek boyutlara sahip yazılımların bir cihazdan diğerine aktarılması için tercih edilebilir. Aynı zamanda uzun süreler boyunca telefon ya da fotoğraf makinesi gibi cihazlar ile çekilen fotoğrafların birikmesiyle oluşan yüksek kapasite gereksinimini gidermek için de kullanılabilir. Bu doğrultuda bilgisayar, fotoğraf makinesi ya da akıllı telefonda bulunan tüm medyalar HDD donanımlarına aktarılarak güvenle saklanabilir. 3 TB harddisk en ucuz ürün seçeneklerinin farklı cihazlarda kullanımını mümkün kılan önemli özellikler bulunur ve bu özellikler harddisk donanımları arasında farklı çeşitlerin oluşmasına sebep olur. Bu farklı kullanımlara örnek olarak aşağıdaki durumlar sayılabilir:

3 TB Harddisk Çeşitleri

3 TB harddisk ürünleri arasındaki çeşitliliğin ilk kaynağı kapasitedir. Kapasite ihtiyacının artmasıyla birlikte kullanılmaya başlanan 3 TB gibi yüksek kapasiteli harddisk donanımlarında ise belirli modellerin fark yaratması için hız farklılıkları önem arz eder. 3 TB harddisk donanımları veri aktarımı için farklı teknolojileri kullanır ve bu teknolojiler sayesinde saniyede aktarılan MB değeri belirlenir. Saniyede aktarılan MB değeri arttıkça donanımın aktarım hızı da artar. Özellikle hız değerleri belirlenirken yazma ve okuma hızı olarak iki farklı parametre dikkate alınır. Okuma hızı, donanım içinde bulunan verilerin görüntülenmesi sırasındaki aktarım hızını temsil eder ve bu değer genellikle yazma hızından daha yüksektir. Yazma hızı ise harddiskin verileri içe ya da dışa aktarma hızı olarak bilinir. Bu hız özellikle veri aktarımı sağlanan durumlarda çok önemlidir. Cihazda bulunan verilerin depolanması ve güvenli bir şekilde farklı bir ortamda tutulması için kullanılan harddisk ürünleri açısından bu durum çok önemlidir. Özellikle yüksek okuma va yazma hızlarına ulaşabilen, 3 TB HDD ile donatılmış laptop fiyatları, diğer modellerden önemli oranda avantajlı olduğu için daha yüksek etiketlere sahip olabilir. Bu nedenle 3 TB harddisk donanımının hız ve kapasite değerleri kullanılan cihazların da daha pahalı olmasına sebep olabilir.

3 TB Harddisk Hız Değerleri

Harddisklerin içinde bulunan disklerin dönmesi ile verilerin kaydedilmesi ve okunması sağlanır. Bu dönme işlemi harddiskin kapasitesi ve hızı ile doğrudan ilgilidir. Yüksek kapasiteye sahip cihazların özellikle daha yüksek yazma hızlarına çıkması hem amatör hem de profesyonel kullanım açısından önemlidir. Firmaların ve veri ağlarının yönetiminde kullanılan 3 TB harddisk 7/24 çalışan modellerden biridir. Bu harddisklerin sürekli çalışmasının sebebi devamlı olarak veri akışı sağlanması gerekliliğidir. bu durumda veri akışının hızlı olması bu server üzerinden veri aktarımı yapan kullanıcıların rahat bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlar. Günümüzdeki internet sitelerinin hızını bile önemli oranda etkileyen bu durum harddisk içinde bulunan diskin yüksek hızda dönmesi anlamına gelir. 3 TB HDD 7200 RPM değerlerinde dönme hareketi yaparak çok yüksek yazma hızlarına çıkabilir. Harddisk çeşitleri için son derece önemli olan bu RPM değerinin artması daha yüksek hızları getirir ve farklı şekillerde kullanılabilir.

3 TB Harddisk Kullanım Avantajları

3 TB harddisk seçimi yapmadan önce belirlenmesi gereken ilk parametre dahili ya da harici cihaz için karar vermektir. Dahili cihazların seçiminde önemli olan parametreler ile 3 TB taşınabilir HDDmodelleri arasında önemli farklılıklar görülür. Özellikle sabit şekilde kullanılmayan modeller dış ortamla direkt olarak temas eder ve bu durum cihazın korunması için ekstra önlemlerin alınmasını zorunlu hale getirir. Dahili cihazlar ise bilgisayar kasası içinde kullanılır ve donanımın sabit durması için üretilmiş standlara sabit şekilde kullanılır. Bu sayede bilgisayarın ciddi şekilde düştüğü durumlarda bile harddiskin korunması sağlanabilir. Buna ek olarak cihazın hangi amaçla kullanılacağı da önemlidir. Profesyonel kullanım için uygun cihazlarda 3 TB güvenlik HDD ürünleri tercih edilebilir. Bu noktada en ucuz 3 TB harddisk seçenekler ile en iyi performansa sahip ürün arasındaki ayrım iyi yapılmalıdır. Güvenlik modelleri özellikle internet bağlantısı bulunmayan bilgisayarlarda kullanılarak online ortamdaki virüslere karşı koruma sağlar. Bu şekilde en önemli verilerinizin hiçbir şekilde çalınmamasını sağlayabilirsiniz.

3 TB Harddisk Fiyatları

Harddisk donanımları için belirlenen fiyatlar önemli oranda farklılık gösterebilir. Geçici bellek sağlayan donanımlar olarak bilinen RAM fiyatları, 3 TB dahili harddisk fiyatlarına kıyasla önemli oranda farklılık gösterir. Her iki donanım da dahili kullanıma sahip bellekler olsa da 3 TB harddisk en ucuz seçenekler ürünün yüksek kapasitesine göre rahatlıkla bulunabilir. 3 TB harddisk fiyatları arasında kıyaslama yaparken ürünün türü çok önemlidir. Özellikle 3 TB harici harddisk fiyatları dahili modellere kıyasla daha yüksek fiyat etiketlerine sahip olabilir. Bu ürünler sağladıkları yüksek kapasite ve yüksek aktarım hızlarına ek olarak rahatlıkla mobil şekilde kullanılabilir ve bu durum fiyat farklarını oluşturan en önemli parametredir.
Birbirinden farklı 3 TB harddisk fiyatları Akakçe’de en uygun fiyat seçenekleriyle bulunabilir. Yüksek aktarım hızına sahip, kolay taşınır ve darbelere karşı dayanıklı bir model edinerek uzun yıllar boyunca depolama sorununa çözüm olacak harika bir model bulabilir, farklı teklifler arasında kıyaslama yapabilirsiniz. Siz de elektronik ana kategorisi içerisinde bilgisayar, donanım kategorisinde yer alan bilgisayar bileşenleri kategorisinin hemen altında harddisk ve 3 TB harddisk ürünlerini bulabilirsiniz. Birbirinden farklı kampanyaları yakalayarak avantajlı fiyatlarla harddisk sahibi olma fırsatını kaçırmayın!