10 TB Harddisk

10 TB Harddisk Fiyatları

28 farklı 10 TB Harddisk için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite10 TB
 • Kapasite1 TB
 • Kapasite2 TB
 • Boyut2.5"
 • Boyut3.5"
 • Dönüş Hızı7200 RPM
 • Dönüş Hızı10000 RPM
 • Kullanım YeriDizüstü
 • Kullanım YeriPC
 • Önbellek128 MB
 • Önbellek256 MB
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 2 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Kapasite10 TB
Fiyatı 0 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerBoyutKapasiteTümünü GösterAra BirimKullanım YeriDönüş HızıÖnbellekAktarım HızıOkuma HızıYazma HızıGüç TüketimiOrtalama Gecikme SüresiÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (28)

1 TB Harddisk 2 TB Harddisk 4 TB Harddisk 7200 RPM HDD 2.5 inç Harddisk 8 TB Harddisk 3.5 inç HDD 6 TB Harddisk 5 TB Harddisk 16 TB Harddisk 12 TB HDD 500 GB Harddisk

En Çok Karşılaştırılan Harddiskler

10 TB Harddisk Sıkça Sorulan Sorular

10 TB Harddisk

10 TB harddisk dosyaların ve verilerin saklanması için kullanılan harici bellek vasıtasıdır. Depolamak istediğiniz dosyaların güvenli şekilde saklanmasını temin eden 10 TB harddisk modelleri geniş kapasiteye sahiptir. 10 TB depolama alanı ile size eşsiz hizmet sunar. Taşınabilir 10 TB harddisk ile bilgileri bir bilgisayardan bir diğerine aktarabilir, rahatlıkla bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Bundan haricinde, 10 TB harddisk sayesinde laptop ile birlikte diğer ağırlık yaratan teknolojik ürünleri taşıma yükünden kurtulmak mümkündür. Teknolojik gelişmeler depolanması gereken bilginin boyutlarına da etki eder. Her geçen gün daha çok veri toplamak zorunda kalınır. Bu noktada bilgileri koruma ve saklama gibi sorunlar ortaya çıkar. Gelişmiş teknolojilerden biri olan taşınabilir harddiskler sayesinde gerekli bilgileri aktarma ve yedekleme kolaylaşmaktadır. 10 TB harddisk ürünleri en son teknoloji ile üretilir, farklı markalar adı altında piyasaya sunulur.

İhtiyaca Uygun 10 TB Harddisk Çeşitleri

10 TB harddisk bilgisayar parçalarından biri olan harddisklerin bir türüdür. Harici bellek kartı olarak da anılan aygıtlar bilgisayara bağlanabilir veya monte edilir. Yüksek kapasite talep eden bilgilerin saklanmasına, yedeklenmesine, aynı zamanda taşınmasına hizmet eder. Bu ürünlerin temel amacı verileri yazmak ve okumaktır. Geniş depolama kapasitesi ile öne çıkan harddisk 10 TB modelleri yedekleme sorununu ortadan kaldırır. Masaüstü, PC ve laptop modellerinde harddiskin önemi oldukça büyüktür. Bilgisayarınızda yapılan işlemlerin, verilerin, fotoğraf ve videoların saklanması için 10 TB harddisk çeşitlerine ihtiyaç duyulur. Genellikle bilgisayarların dahili depolama hafızası kısıtlı olduğundan harici bellek kartına gerek duyabilirsiniz. Okul ödevlerini, iş dosyalarını, aynı zamanda hobi amaçlı toplanan verileri saklamak için 10 TB harddisk mükemmel vasıtadır. Bilgisayarınızın dahili depolama alanı tüm veriler için yeterli olmadığından en iyi ve bütçe dostu çözüm olarak 10 TB Harddisk çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Dijital sistemde depolama en önemli unsurlardan biridir. Verilerin kısa sürede aktarılmasını sağlamakla birlikte, bu teknolojiler veri depolamaya da hizmet eder. HDD ve sabit disk olarak da adlanan bu ürünler dahili depolamanın yetersiz olduğu zamanlarda devreye girer. 10 TB harddisk çeşitleri aşağıdaki gibidir:

10 TB Harddisk ile Güvenli Yedekleme

Dönen bir disk ve üzerinde yerleşen okuma/yazma başı ile çalışan 10 TB harddisk manyetik eksen yaratır. Manyetik olarak çalışan disk dönerek verileri depolar. 10 TB taşınabilir harddisk sayesinde önemli verileri, belgeleri, aynı zamanda dijital ortamda depolamak istediğiniz tüm bilgileri saklayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, 10 TB harddiskler geniş depolama alanı sunar. Kişiye özel olan aygıtlarda şahsinize ait bilgileri güvenle koruyabilirsiniz. Bilgisayarların ve benzeri cihazların dahili depolama alanı gün geçtikçe daha çabuk dolar ve önemli verilerinizi başka bir cihaza taşımak zorunda kalırsınız. 10 TB harddisk sizi bu yükten kurtarır. Sizin için sunduğu 10 TB depolama alanı ile başka cihaz kullanmadan tüm verileri aynı ortamda tutabilmenizi sağlar.

Bilgisayarda işlem yapabilmek, bununla birlikte yapılan işlemleri depolamak için 10 TB harddisk türlerini kullanmanız önerilir. Bunun dışında telefon, fotoğraf makinesi ve kamerayla çekilen fotoğraf-videoları, sesli yazma cihazlarındaki verileri, ürettiğiniz içerikleri ve elde ettiğiniz verileri güvenle saklamak gerekir. Bilgisayarınızdan herhangi bir veri silmeden yeni veriler yükleyebilirsiniz ve 10 TB harddisk modelleri bu noktada kurtarıcı rol oynar. 10 TB harddisk temelde 2 adet disk, 1 motor, 4 adet okuma/yazma kafasından oluşur. Disklerin hareket etmesi için gerekli enerjiyi sağlayan motor disklerin dönmesini sağlar. Dönen bu disk üzerine verileri yazmakla yükümlü olan okuma/yazma kafaları yerleşir. Dakikada 3 bin ila 15 bin arası dönüş hızı gösteren diskler sayesinde 10 TB harddisk fiyatları belirlenir.

Neden 10 TB Harddisk?

HDD ve sabit disk olarak da bilinen 10 TB harddisk aygıtları bilgisayar için önemli bir parçadır. Eğer bilgisayarınızda harddisk olmazsa temel işlemleri bile yapamaz hale gelirsiniz. Bilgisayara takılan veya bağlanan harici diskler farklı depolama alanına sahiptir. 10 TB harddisk güçlü hafıza çeşitliliği ve geniş, kapsamlı bir depolama alanı sunar. Farklı çeşitleri ile piyasada öne çıkan bu ürünlerin kullanım alanları da farklıdır. Bu farklılık aslında harddiskin bağlandığı bilgisayarın hangi amaçlarla kullanıldığına bağlıdır. SSD harddisk 10 TB modelleri, en iyi anakart çeşitleri modele uyum sağlayan, doğru bilgisayarla kullanılması gerekir. 10 TB harddisk temelde şu işlemlerden sorumludur:

Kullanıcılar bilgisayarda gün içerisinde birçok farklı işlem yapar. Bu işlemler okul dersleri ile ilgili olabilir. Özellikle, lise ve üniversite öğrencilerinin farklı bilgi kaynaklarına ulaşması gerekir. 10 TB harddisk 7/24 ile dev bir dijital kütüphane yaratabilirsiniz. Öğrencilerin yanı sıra, kamu görevlilerinin, öğretmen ve doktorların, avukatların ve birçok diğer iş sahiplerinin yedeklenmesi gereken dosyalar ve önemli belgeleri olabilir. Bununla birlikte, fotoğrafçılık, grafik tasarım gibi mesleklerde de üretilen malzemeleri saklamak için 10 TB harddisk gerekebilir. Yüzlerce çeşit 10 TB harddisk Akakçe’de hizmetinizdedir. Bundan başka, diğer bilgisayar parçaları, anakartlar, ATX kasa modelleri de incelemeniz için sizi bekler.

En Ucuz 10 TB Harddisk Modelleri

Bilgisayara bağlanabilir ve taşınabilir çeşitleri ile dikkat çeken 10 TB harddisk modelleri konforlu şekilde veri toplanmasını sağlar. Harddisk olmadan bilgisayar veri toplayamaz. Farklı çeşitleri ile boy gösteren 10 TB harddisk fiyatları birçok eksen doğrultusunda değişebilir. Öncelikle, bilmeniz gerekir ki farklı markalar aynı kapasiteye sahip, aynı depolama alanı içeren aygıtları piyasaya sürebilir. Bu ürünün fiyatları markanın fiyat politikasına uygun olarak farklılık gösterir. bundan başka aygıtların yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi de fiyat farkını gündeme taşır. Fiyatların değişiklik göstermesinin birçok farklı nedeni de olabilir. Bunlardan bir diğeri ise satın almak istediğiniz 10 TB harddisk türünün hangi bilgisayarlara uyum sağladığıdır. 10 TB harddisk modelleri ölçü ve ebatlarına göre farklılık gösterdiği gibi bu farklılıklar fiyat değişikliğine de yol açar. 10 TB harddisk en ucuz modelleri Akakçe’de bulabilirsiniz.