5 TB Harddisk

5 TB Harddisk Fiyatları

6 farklı 5 TB Harddisk için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite5 TB
 • Kapasite1 TB
 • Kapasite2 TB
 • Boyut2.5"
 • Boyut3.5"
 • Dönüş Hızı7200 RPM
 • Dönüş Hızı10000 RPM
 • Kullanım YeriDizüstü
 • Kullanım YeriPC
 • Önbellek128 MB
 • Önbellek256 MB
 • Tüm Filtreler
Filtrele
Filtrele
 • Kapasite5 TB
Fiyatı 0 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerBoyutKapasiteTümünü GösterAra BirimKullanım YeriDönüş HızıÖnbellekAktarım HızıOkuma HızıYazma HızıGüç TüketimiOrtalama Gecikme SüresiÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (6)

Oyuncu Laptop Fiyatları Gaming PC Masaüstü 1 TB Harddisk 2 TB Harddisk 4 TB Harddisk 7200 RPM HDD 2.5 inç Harddisk 8 TB Harddisk 3.5 inç HDD 6 TB Harddisk 10 TB Harddisk 16 TB Harddisk

En Çok Karşılaştırılan Harddiskler

5 TB Harddisk Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan 5 TB Harddisk hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı 5 TB Harddisk:
 1. Seagate 2.5" 5 TB Barracuda ST5000LM000 SATA 3.0 5400 RPM Hard Disk
 2. Toshiba MQ01ABC150 1.5tb Sata Laptop Hard Drive
 3. Seagate Enterprise Nas 5 TB ST5000VN0001 Hard Disk
 4. Güvenlik Harddisk 5tb 7/24 5400rpm Sata3 128mb Toshıba
 5. HARDDİSK 5TB 7/24 TOSHIBA

5 TB Harddisk

Bilişim sistemlerinin en önemli parçaları arasında yer alan 5 TB harddisk, kullanılan bilgisayarların daha üstün bir performans sergilemesini sağlar. Sistem üzerinde işlenen bilgilerin kalıcı hale gelmesini sağlayan 5 TB HDD ürünleri; bilginin işlenmesini, ihtiyaç duyulduğunda tekrar kullanılabilir hale gelmesini sağlar. Sabit disk olarak da isimlendirilen 5 TB harddiskler, birbirinden kaliteli birçok marka tarafından özel olarak hazırlanır, kullanıma sunulur. Bilgisayar toplayan kişiler, her bir aygıtın en üst performansa sahip olmasına dikkat eder. 5 TB harddisk materyalleri de bu noktada hızlı, işlevsel ve kesintisiz bir PC deneyimi sunar. Sistem üzerinde yer alan verileri toplamakla görevli olan 5 TB HDD aygıtları; kasa içinde yer alan görünür bir yapıya sahiptir.

Okuma ve işleme adımlarını kusursuz bir şekilde gerçekleştiren 5 TB harddisk malzemeleri, bilgileri daha sonra tekrar kullanılabilmesi için kaydeder. Bilgisayar üzerinden işlem gerçekleştirirken uygulanan tüm işlemler, harddisk belleğine kaydedilir. Sistem kapatılsa dahi belleğe kaydedilen veriler, daha sonra kullanılmak üzere depolandığından aynı dosyalara ulaşmanız mümkündür. İş, eğitim, sosyal hayat için gerekli cihazlar arasında yer alan bilgisayarlar, 5 TB HDD ile zenginleştirilerek kullanıldığında maksimum performans sergiler. Böylece zaman, enerji kaybının önüne geçilir. Kaliteli, alanında ünlü birçok marka tarafından geliştirilen 5 terabayt harddisk araçlarıyla siz de PC sistemlerinize fonksiyonellik kazandırabilirsiniz. Akakçe üzerinden ürünlere ulaşarak bilgisayarınızın diğer aygıtlarıyla uyumlu olan 5 TB harddisk çeşidini belirlemeniz mümkündür.

5 TB Harddisk Özellikleri

5 TB harddiskler, verilerin kaydını dönerek gerçekleştiren bir sistemdir. Sistem açıldığı andan itibaren 5 TB HDD ürünleri üstün bir hız performansı sergileyerek gerçekleştirilen tüm işlemleri dönen disket üzerine yazdırmayı başarır. Ergonomik boyutları, kasa içerisinde minimum düzeyde yer kaplarken işlevsel performansı bilgisayarlardan maksimum verimle faydalanmanıza olanak tanır. Bilgisayar toplayan bireylerin büyük bir hassasiyetle seçimini yaptığı 5 TB harddisk çeşitleri, depolama noktasında yaşanan problemlere etkili bir şekilde yanıt verir. 5000 GB geniş kapasitesiyle en güncel oyunları dahi sorunsuz bir şekilde çalıştırmanıza olanak tanır. 5 TB harddisk, kaliteli materyaller kullanılarak üretildiğinden uzun süre boyunca performans kaybı yaşamadan işlem gerçekleştirmeyi başarır.

Hem masaüstü hem dizüstü cihazlarda olmazsa olmaz bir işlem ortaya koyan 5 TB harddisk materyalleri, boyut noktasında da birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Örneğin; 5 TB 2.5, 3.5, 5 HDD ürünleri biribirinden farklı ebatlara sahiptir. 3.5 inç üzeri ölçülerdeki HDD çeşitleri genel olarak masaüstü bilgisayarlarda tercih edilirken 2.5 inç ölçüsüne sahip olanlar dizüstü cihazlarda kullanılır. Bilgisayarların yanı sıra oyun konsollarının sistemlerinde de yer alan 5 TB harddisk aygıtları çeşitli oyunların sorunsuz olarak oynanmasını mümkün kılar. 5 TB kapasitesindeki geniş depolama alanıyla bilgisayar üzerinde depolamak istediğiniz tüm dataları güvenle muhafaza edebilirsiniz. Hızlı işlem becerisi sunan HDD, dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca ihtiyaçlarınıza yanıt verir.

5 TB Harddisk Kullanımı

Donanım araçları içerisinde yer alan ve bilgisayarların belleği olarak isimlendirilen 5 TB harddisk, tüm bilgisayarda bulunması gereken bir parçadır. Verilerin disk üzerine yazılmasına olanak tanıyan 5 TB harddiskler, dönen bir yapıya sahiptir. 5 TB harddisk, sistem üzerinden işlenen her bir verinin anında kaydını gerçekleştirerek kalıcı belleğe aktarılır. Harddisk 5 TB 5000 GB kapasitesindeki geniş depolama alanıyla PC üzerinde gerçekleştirilen işlemlere hız ve işlevsellik kazandırır. Çeşitli uygulama ve programların depolama alanı sıkıntısı yaşanmadan indirilmesini mümkün kılarak kesintisiz işlem becerisi sunar. Kaliteli, üstün performanslı yapısıyla kullanıcılarından tam puan almayı başaran HDD, veri transferi işleminin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesinde de görevlidir.

5 TB harddisk, bilgisayar kasası içerisinde görünür bir yerde bulunduğundan kullanım sırasında hassasiyet gösterilmelidir. Olası darbe, düşmelerden olumsuz etkilenme olasılığı bulunan 5 TB harddisk aygıtlarının dikkatle kullanılması önemlidir. 5 TB harddisk; PC’leri daha işlevsel, kullanışlı hale getirmenize olanak tanıdığından teknoloji severler tarafından öncelikli tercihler arasında yer alır. Minimal boyutlarının yanı sıra geniş depolama alanları sayesinde rahat bir uygulama alanı sunarak bilgisayarlarınızı özgürce kullanmanıza olanak tanır. Beş TB harddisk sistemleri, basit çalışma prensiplerinin yanı sıra PC’ler için hayati bir önem taşıdığından bu noktada kaliteli ürün seçiminin yapılması oldukça önemlidir.

Öne Çıkan 5 TB Harddisk Markaları

5 TB harddisk; kalitesi, üstün performansı, geniş depolama alanıyla adından övgüyle söz ettirmeyi başarır. Gelişen ve ilerleme kaydeden teknolojiyi yakından takip eden 5 TB harddiskler, son sürüm oyunların PC’ler üzerinden kesintisiz bir şekilde oynanmasını mümkün kılar. Hızlı dönüş periyotları, verilerin en hızlı zaman diliminde yazılmasını ve okunmasını sağladığından komutlarınız, zaman kaybı yaşamadan aksiyon verir. 5 TB harddisk ürünlerini tasarlayan birbirinden kaliteli ve tecrübeli markalar vardır. Bu markaların başında Samsung, WD Element, Western, Seagate gibi isimler yer alır.

Diğer donanım envanterleri ile uyumluluk içinde işlem gerçekleştiren 5 TB harddisk malzemeleri, sessiz çalışma özellikleri sayesinde gürültü kirliliğine neden olmaz. Böylece gece gündüz fark etmeksizin kullanıma uygundur. Çalışırken yüksek sıcaklıklara bağlı olarak gelişen aksaklıklar 5 TB harddisk seçeneklerinde gözlenmez. Optimum sıcaklık seviyesinde işlem gerçekleştirerek performansını olumsuz etkileyecek unsurlara bünyesinde yer vermez. Diskin dönüş hızını engelleyen faktörlerin gözlenmesine engel olan 5 TB harddisk tasarımı, P’den maksimum verimle faydalanmanıza yardımcı olur. Çeşitli büyüklüklerdeki verilerinizi sorunsuz bir şekilde depolayabileceğiniz 5 TB harddisk ile teknolojinin keyfini çıkarabilirsiniz.

5 TB Harddisk Seçimi Neye Göre Yapılır?

İş hayatında tamamlanması gereken birçok işlemin sorunsuz bir şekilde yerine getirilebilmesi, güçlü performans sergileyen PC’ler ile mümkündür. Çeşitli donanım elemanlarıyla fonksiyonel hale getirilen PC sistemleri, ihtiyacı karşılamaya yönelik önemli bir performans sergiler. Bu cihazların amaca yönelik hizmet etmesini sağlayan öncelikli aygıtların başında 5 TB harddisk malzemeleri gelir. Yüksek RPM hızıyla kullanıcılarından tam puan almayı başaran 5 TB harddisk en ucuz çeşitleri ekonomik açıdan da beklentileri karşılamayı başarır. Bilgisayarınızın donanımı ve ihtiyacınıza en uygun 5 TB harddisk seçeneğine sahip olmak için seçim aşamasında dikkat etmeniz gereken birtakım detaylar yer alır. Bu detaylar aşağıdaki gibidir:

5 TB Harddisk Fiyatları

Dönen bir disket şeklinde tasarlanan ve PC’lerin en önemli aygıtları arasında yer alan 5 TB harddiskler, diğer donanım materyalleri ile koordineli işlem gerçekleştirir. RAM, ekran kartı, optik sürücü gibi çeşitli sistemlerle birlikte cihazınıza işlevsellik kazandıran 5 TB harddisk, uygun fiyat avantajlarını da beraberinde getirir. 5 TB harddisk fiyatları her bütçeye hitap edecek uygun ürünlere ulaşımı kolaylaştırır. RAM, 5 TB harddisk, optik sürücü ve ekran kartı fiyatları noktasında kapsamlı bir araştırmayla siz de kendiniz için en uygun ürüne karar verebilirsiniz. 5 TB dahili harddisk fiyatları, birçok etkene bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu etkenlerin başında marka, boyut, RPM gibi unsurlar yer alır. Akakçe üzerinden kıyaslama yaparak ihtiyacınıza, bütçenize uygun olan 5 TB harddisk çeşidine kolayca ulaşabilirsiniz.