500 GB Harddisk

500 GB Harddisk Fiyatları

112 farklı 500 GB Harddisk için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

1 TB2 TB2.5"3.5"7200 RPM10000 RPMDizüstüPC0 - 250 TL 250 - 500 TL Satıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 5Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Kapasite: 500 GB Kaydet

Fiyatı
- 0 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 TL üstü
Markası Özellikler Boyut Kapasite 500 GB Ara Birim Kullanım Yeri Dönüş Hızı Önbellek Aktarım Hızı Okuma Hızı Yazma Hızı Güç Tüketimi Ortalama Gecikme Süresi SatıcıToplam 74 satıcı. Ürün Puanı

Masaüstü Oyuncu Bilgisayarı Bilicra Akıllı Saat Özellikleri 1 TB Harddisk 2 TB Harddisk 7200 RPM HDD 4 TB Harddisk 2.5 inç Harddisk 3.5 inç HDD 8 TB Harddisk 6 TB Harddisk 3 TB Harddisk 10 TB Harddisk

En Çok Karşılaştırılan Harddiskler

500 GB Harddisk Sıkça Sorulan Sorular

500 GB Harddisk

500 GB harddisk gibi HDD modelleri, dijital verileri depolamak için kullanılan en popüler cihazlardan biridir. Çeşitli form faktörlerde ve depolama kapasitelerinde üretilen diskler belgeler, resimler, videolar, müzikler, programlar ve dahili diskler için işletim sistemi verileri gibi çok sayıda dosyayı depolayabilir. Bununla birlikte her disk aynı değildir. Kapasite dışında okuma yazma hızı, dönüş hızı, disk boyutu, kullanılacak cihazlarla uyum gibi çok sayıda faktör HDD seçimini etkiler. Depolama ihtiyaçlarınız ne olursa olsun masaüstü için 4GB ram 500GB hard disk modellerinden, 500 GB harddisk notebook modellerine, güvenlik disklerinden yüksek hızlı SSD disklere kadar aradığınız en iyi RGB ram ve 500 GB harddisk, en ucuz fiyat seçenekleri ile Akakçe’de!

Dahili 500 GB HDD Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Harddisk ya da HDD, verileri okumak ve yazmak için manyetik dönen diskler kullanan bir sabit disk sürücüsüdür. Dahili sabit disk sürücüleri en yaygın sabit sürücülerdir. PC'nizin, dizüstü bilgisayarınızın veya oyun konsolunuzun tüm verileri HDD’ye depolanır. Belgeler, resimler, videolar ve oyunların tümü, sabit sürücünüzde saklanabilecek veri türlerine örnektir. Ayrıca bilgisayarın işletim sistemini ve üzerinde çalışan uygulamalar da HDD’ye depolanır. Ana depolama birimi olarak HDD’ler kadar 500 GB SSD harddisk masaüstü modelleri de yaygındır.
500 GB HDD gibi sürücüler her zaman bilgisayara bağlı olduğu için yedekleme işlemlerini ve güncellemelerini daha kolay hale getirir. Ayrıca verileri işlemeleri daha hızlıdır çünkü doğrudan bilgisayarın ana kartına bağlıdır.
Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılan 500 GB harddisk dahili çeşitleri aynı amaca hizmet etse de performans açısından her iki ürün grubu farklı özelliklere sahiptir. Modeller arasındaki temel farklar şu şekilde sıralanabilir:

En İyi 500 GB HDD Modelleri ve Avantajları

500 gb harddisk taşınabilir sürücüler HDD'ler ve SSD'ler olarak verileri depolamanın ve veriye erişmenin iki farklı yolunu sunar. Fiyat, performans ve kullanım amacı gibi özelliklere göre her iki teknoloji kendine özgü benzersiz avantajlara sahiptir. 500 GB harddisk harici HDD ürünlerinde depolama için dönen manyetik diskler kullanır. Okuma / yazma kafaları çalışırken disklerin çalışma sesi duyulabilir. SSD'lerde (katı hal sürücüler) ise transistörler kullanılır ve hareketli parça yoktur. Taşınabilir 500 GB harddisk sürücüleri söz konusu olduğunda sadece depolama kapasitesi değil transfer hızı da çok önemlidir. Dosyalarınızı düzenli olarak HDD’ye aktarıyorsanız, transferlerin kısa sürede tamamlanması önemli hale gelir. Bir sürücünün ne kadar hızlı çalışabileceğini depolama teknolojisi belirler. 500 GB harddisk SSD modelleri hücre teknolojisi nedeniyle HDD'lerden önemli ölçüde daha hızlıdır ancak birim başına depolama maliyetleri HDD’lerden çok daha pahalıdır. Standart 500 GB harddisk en ucuz model olmakla birlikte daha büyük ve daha hassas bir tasarıma sahiptir.
Depolama biriminizi yanınızda taşımak istiyorsanız, hafif ve küçük modeller idealdir. Böylece cihazı cebinize veya çantanıza koyabilir, HDD’nize hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Çoğu sürücü oldukça hafiftir ve bazıları fiziksel olarak oldukça küçük olmasına rağmen büyük depolama kapasiteleri sunar. SSD'ler, yığınlanmış manyetik diskleri barındırmadıkları için daha küçük olma eğilimindedir. Sürücünüzde hassas verileri depolamak istiyorsanız şifreleme özelliğine ihtiyacınız olabilir. İster 3,5 inç ister 2 5 inç 500 GB harddisk olsun çoğu HDD, yazılım şifreleme çözümleriyle uyumludur. Veri güvenliği sizin için çok önemliyse donanım şifreleme özelliğine sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Bazı sürücüler, fiziksel olarak kurcalamayı önlemek için 500 GB harddisk kasa gibi güçlü muhafazalarla ya da cihaza gömülü ikinci bir güvenlik katmanı ile üretilebilir. Bu tasarım, bellek yongalarına herkesin erişmesini zorlaştırır.

500 GB Harddisk Satın Disk Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sürücünüz ile bilgisayarınız veya mobil cihazınız arasındaki konnektör açısından da dikkate almanız gereken birkaç standart seçenek vardır. Günümüzde çoğu 500 GB harddisk USB arabirimi ile gelir, ancak USB nesiller arasında hız başta olmak üzere belirgin farklılıklar vardır. USB 2.0 eski bir standarttır ve maksimum aktarım hızı yalnızca 480Mbps'ye ulaşır. USB 3.0 ise 5 Gbps'ye kadar aktarım sunar. USB-A, dikdörtgen bir kutu ve yalnızca bu tarafı yukarı yönlü bir bağlantı içeren en yaygın konnektör türüdür. USB-C daha yeni, daha küçük ve daha yuvarlaktır ve tersine çevrilebilir bir konnektör sunar.
HDD modelleri belirli bir işletim sistemi için biçimlendirilerek satışa sunulur. Ancak biçimlendirme geri döndürülemez değildir. Cihazı yeniden biçimlendirilebilir veya farklı yeteneklere sahip olacak şekilde bölümlere ayırabilirsiniz. Bununla birlikte herhangi bir işlem yapmadan tak çalıştır bir ürün istiyorsanız, diskin Windows, Linux ya da MacOS işletim sistemlerinden hangisiyle uyumlu olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Hareket halindeyken kullanmak, oyun oynamak veya bir konsolun depolama kapasitesini arttırmak için bir sürücü arıyorsanız ihtiyaçlarınız ortalama bir kullanıcıdan biraz farklı olabilir. Daha yavaş bir sürücü bekleme ve yanıt süresini etkileyebileceğinden, 500 GB harddisk PS3 gibi konsollar için HDD satın alırken hız faktörü daha kritik hale gelir. Oyuncular için HDD satın alırken önemli olan otomatik yedekleme özellikleri ve evrensel uyumluluktur. Bazı modellerde, gereksinimlerinize uyabilecek kablolar ve çok yüksek koruma için yerleşik depolama alanı vardır. Bazı üreticiler 500 GB harddisk PS4 gibi PS4 renkleriyle eşleşen tasarımlar ya da Xbox optimizasyonu gibi oyun odaklı özelliklere sahiptir.

NAS ve Güvenlik Sistemleri İçin 500 GB Harddisk Modelleri

Güvenlik sistemleri için tasarlanan 500 GB güvenlik harddisk modelleri (surveillance), 7/24 güvenlik sistemlerinde video kaydetmek için kullanılır. Masaüstü 500 GB harddisk modellerinden farklı olarak, bu sürücülerin her zaman video verilerini yazması gerekir. Güvenlik amaçlı herhangi bir HDD’nin işlem performansının yaklaşık yüzde 90'ını yazma faaliyetleri oluşturur. PC sabit sürücülerine benzer şekilde, güvenlik kamerası için kullanılan modeller 5.400 ve 7.200 RPM ve 256 MB'ye kadar önbellek (yerleşik bellek) boyutlarında gelir. Diğer yandan bu modeller ağır iş yükleri altında veri yazmak içim özelleştirilmiştir. Veri okumak elbette ürünün bir parçasıdır, ancak yüksek hızlı okuma bu kategorideki ürünlerin odak noktası değildir.
Ağa bağlı depolama (NAS) için 500 gb harddisk 7/24 modelleri de benzer şekilde kesintisiz depolama için idealdir. Bir NAS cihazı, verilerinizin yedekli yedeklerini oluşturmak için bir RAID yapılandırmasında birden çok sabit sürücü içeren küçük bir kutudur. NAS depolamanın sık paylaşılan dosyalar için ev sunucusu olarak kullanımı yaygındır. Bu yüzden NAS için tasarlanan harddisk modelleri, 7/24 çalışacak şekilde tasarlanır. Cihazlar aynı anda kompakt bir kutuda dönen birden çok sürücü ile daha fazla titreşime ve ısıya dayanıklıdır. Farklı etkinlikler için yapılmış olmasına rağmen, 500 GB harddisk modelinlerine PC için alternatif olarak NAS sürücüsü de ideal olabilir. Bilgisayarda NAS disk kullanmanın en büyük yararı, daha yüksek iş yükü kapasitesidir. NAS sürücüleri, NAS kutusuna benzer şekilde çok diskli RAID yapılandırması kullanan PC'ler için de iyi bir seçimdir.

500 GB Harddisk Fiyatları ve Kampanyaları

500 GB harddisk ne kadar sorusunun cevabı markaya, modele ve ürün özelliklerine göre değişiklik gösterir. En çok tercih edilen modellerden biri olan 500 GB harddisk fiyatları masaüstü ve dizüstü çeşitler için farklı fiyat listeleri için satışa sunulur. Bununla birlikte 3,5 inç HDD çeşitleri diğer depolama seçeneklerine kıyasla daha yaygın olarak bulunduğu için 500 GB harddisk masaüstü fiyatları daha düşük olma eğilimindedir. Bununla birlikte 500 GB harddisk harici fiyatlar, erişilebilir fiyat seviyeleri ile çoğu bütçe için beklentileri karşılar.
HDD çeşitleri açısından standart veri depolama için üretilen aynı kapasitedeki diskler genellikle aynı fiyat seviyelerinde satışa sunulur. Öte yandan güvenlik diskleri gibi diskler daha pahalıdır. NAS sürücüler, surveillance disklere kıyasla daha ucuzdur veya masaüstü HDD çeşitleri ile yaklaşık olarak aynı fiyat seviyesindedir. 500 gb harddisk önerisi için ürün incelemelerini ve yorumlarını okuyabilir, diğer tüketicilerin deneyimlerinden yararlanabilirsiniz. Hard disk çeşitlerinin yanı sıra işlemci soğutucu gibi diğer donanım ihtiyaçlarınızı elektronik ana kategorisinde; bilgisayar, donanım kategorisinin altındaki bilgisayar bileşenleri alt kategorisinde bulabilirsiniz. Akakçe ayrıcalıkları ve 500 GB harddisk ucuz fiyat seçenekleri ile indirimli donanım alışverişi yapmak için şimdi siparişinizi verebilirsiniz.