Mekanik Hisli Klavye

Mekanik Hisli Klavye Fiyatları

119 farklı Mekanik Hisli Klavye için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

MekanikMekanik HisliBlueRed150 - 250 TL 250 - 500 TL KabloluKablosuzQFSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 5Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Türü: Mekanik Hisli Kaydet

Fiyatı
- 0 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 - 500 TL500 TL üstü
Markası Özellikler Arayüz Tuş Dizilimi Bağlantı Türü Mekanik Hisli Genişlik Tuş Ömrü Ağırlık Kablo Uzunluğu Yükseklik Derinlik Switch Türü SatıcıToplam 121 satıcı. Ürün Puanı

Mekanik KlavyeRed Switch KlavyeKablosuz KlavyeQ KlavyeOyuncu KlavyesiKablolu KlavyeIşıklı KlavyeBlue Switch KlavyeBluetooth KlavyeBilek Destekli KlavyeNumpadsiz KlavyeBrown Switch Klavye

En Çok Karşılaştırılan Klavyeler

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Mekanik Hisli Klavye

Klasik membran klavyelere yapılan basit bir eklenti ile elde edilen mekanik hisli klavye modelleri, yüksek tuş basım sesiyle öne çıkar. Oyuncuların, heyecanlı oyun atmosferini desteklemek amacıyla tercih ettiği mekanik hisli klavyeler, daktilo sesi ile motive olan kullanıcılar için de idealdir. Özel switch tasarımları sayesinde konforlu yazma deneyimi sunan mekanik hisli klavye ürünleri, klasik klavyelerde olduğu gibi çok sayıda tasarım seçeneği sunar. Bu seçenekler arasında RGB LED aydınlatmalı gaming konseptli olanlar yoğun ilgi görür. Öte yandan sadece oyun sırasında sık kullanılan tuşlardan oluşan mini mekanik hisli klavye çeşitleri de vardır. Bu ekipmanlar ulaşılabilir fiyatları ile benzerlerinden ayrılır. Bütçe dostu koşullarda mekanik klavye kullanma deneyimi sağlayan mekanik hisli klavye modellerinin tamamına Akakçe üzerinden ulaşmak mümkündür. Burada farklı markaların mekanik hisli klavye çeşitlerine ulaşabilir, dilediğinizi tercih ederek uygun koşullarda sipariş oluşturabilirsiniz.

Oyun Deneyimini İyileştiren Mekanik Hisli Klavye Özellikleri

Yerli ve yabancı markaların özel tasarımlarla kullanıcıların beğenisine sunduğu mekanik hisli klavyeler, teknik olarak farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikleri açıklamadan önce “Mekanik hisli klavye nedir?” ve “Mekanik hisli klavye ne demek?” sorularını yanıtlamak da fayda vardır. Yarı mekanik klavye olarak da bilinen mekanik hisli klavye, aslında membran yani klasik klavyedir. Sessiz ve uygun fiyatlı olmasıyla öne çıkan membran klavyelerde tuşlar ortak bir panel kullanır. Mekanik klavyelerde ise her tuş için ayrı switch bulunur. Mekanik hisli klavye ise switch benzeri bir mekanizma sayesinde tuş sesi oluşturur. Mekanik ve membran klavyelerin arasında yer alan mekanik hisli klavye, ortalama 12 milyon tuş basım ömrüne sahiptir. Yüksek tuş sesine sahip olan modelleri gerçek mekanik hisli klavye olarak adlandırılan ekipmanlar masaüstü bilgisayar, taşınabilir bilgisayar ve akıllı televizyonlar ile kullanıma uygundur. Harfler, rakamlar, özel işlevli tuşlar, multimedya tuşları, programlanabilir/komut atanabilir tuşlar ve ses ayar kadranlarına yer verilen mekanik hisli klavye ürünlerinde tuş sayısı 36 ile 122 arasında değişiklik gösterir.

Kablolu olan tasarımlarda 2 metreye varan kablo uzunluğu tercih edilirken kablosuz mekanik hisli klavye çeşitlerinde ise USB konnektörlü wireless adaptör kullanılır. Söz konusu ekipmanların çalışma menzil ise desteklenen Bluetooth versiyonuna göre değişiklik gösterir. Ancak ürünler ortalama 15 metreye varan menzil sağlar. Bu mesafe özellikle akıllı televizyon kullanıcıları açısından konforlu bir süreç sunar. Metal ve plastik malzemelerden üretilen başarılı ekipmanlar, ortalama 3 katmandan meydana gelene mekanizmaları sayesinde kolay deforme olmaz. Bununla birlikte bazı tasarımlarda video oyunlarda sık kullanılan tuşlarda gerçek switch’lere yer verilir. Günlük kullanım ve yazılı içerik üretimi için de uygun olan mekanik hisli klavye türlerinin bazılarında çıkarılabilir bilek destek rampaları bulunur. Uzun süreli yazı yazan ve oyun oynayan kullanıcıların bileklerini desteklemesi için tasarlanan rampaların genişliği ve genel formu ürün bazında değişiklik gösterebilir. Profesyonellerin mekanik hisli klavye önerisi de bilek destekli ürünlerin tercih edilmesi yönündedir.

Oyunseverlere Hitap Eden Mekanik Hisli Klavye Modelleri

Oyun ve bilgisayar ekipmanları üreten dünyaca ünlü markaların eşsiz tasarımlarla kullanıcılara sunduğu mekanik hisli klavyeler, çok sayıda model seçeneği sunar. Bunlar arasında en yoğun ilgi görenler ise RGB mekanik hisli klavye modelleridir. RGB LED aydınlatmanın renkleri, hazır modları ve programlanabilir olması, ürün bazında değişiklik gösterir. Bazı gaming klavye mekanik hisli modellerde sadece hazır aydınlatma modlarına yer verilirken bazılarında ise bölge bazında programlanabilir aydınlatma efektleri bulunur. Özellikle video oyunlarda önemli tuş gruplarını aydınlatma olanağı tanıyan bu teknoloji, kullanıcılara tarzını yansıtması veya çalışma alanının ambiyansını değiştirme imkânı da sağlar. Farklı kasa renkleri ile kullanıcılara sunulan ışıklı mekanik hisli klavye modelleri arasında çok renkli, şeffaf veya beyaz mekanik hisli klavye gibi ekipmanlar da bulunur. Özellikle pastel tonlarında çok renkli olan söz konusu ekipmanlarda klasik köşeli tuşlar yerine oval ve yuvarlak tuşlara yer verilir. Bu retro tasarım orijinal daktilo görünümü sağladığından nostalji tutkunları tarafından yoğun ilgi görür.

Genellikle gaming konseptiyle tasarlandığından kullanıcıların tepkilerini gecikmesiz ileten mekanik hisli klavye modelleri, yoğun ve uzun kullanıma uygundur. Dolayısıyla gün boyu klavye kullananlar tarafında da tercih edilir. Özellikle programlanabilir tuşlar bulunan mekanik hisli klavye çeşitleri, çalışan kullanıcılara klavyeye kısayol tuşları atama olanağı tanır. Oyunculara hızlı tepki gösterme ve sık kullandığı kompleks refleksleri tek tuşla gerçekleştirme avantajı sunan programlanabilir tuşlar, özel bir yazılım aracılığıyla kontrol edilir. Programlanabilir RGB LED aydınlatma teknolojisini de kontrol edebilme imkânı sunan söz konusu yazılımlar, markalar tarafından geliştirilerek ücretsiz olarak kullanıcılara sunulur. Kullanım özellikleri, fonksiyonlar, tuşların formu ve renk açısından zengin bir yelpazeye sahip olan modeller, kullanıcılara tam ihtiyaç duydukları ekipmanı bulma ayrıcalığı sunar. Kullanıcıların beklenti, alışkanlık ve ihtiyaçları farklı olabileceğinden en iyi mekanik hisli klavye, herkes için aynı ürünü temsil etmeyebilir. Dolayısıyla ucuz mekanik hisli klavye çeşitleri de kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Mekanik Hisli Klavye Kullanırken Nelere Dikkar Edilmelidir?

Genellikle USB bağlantı teknolojisini desteklediği için tak çalıştır özellikli olan mekanik hisli klavyeler, tamamen konforlu ve pratik kullanım süreci sağlar. Bununla birlikte programlanabilir tuşlardan faydalanabilmek ve varsa RGB aydınlatma kontrol edebilmek için program kurulumu gerekebilir. Satın alınan mekanik hisli klavye ile birlikte gelen yazılımlar, genellikle küçük boyutlu olduğundan bilgisayarda fazla yer kaplamaz. Ayrıca birkaç tuşa basılarak kolaylıkla kurumları yapılabilir. Kurulumun ardından klavyedeki pek çok tuşu kontrol edebilme avantajı sunan klavye programları, ileri seviye tasarımlarda her oyun için ayrı klavye profili oluşturma ayrıcalığı da sağlar. Mekanik hisli olan klavyelerin kullanımına ilişkin dikkat edilmesi gerekenler ise şöyle sıralanabilir:

Mekanik Hisli Klavye Fiyatları

Çok sayıda marka tarafından üretilen mekanik hisli klavyeler, son derece zengin bir ürün seçkisi sunar. Bu seçkide teknik özellikler ve tasarım açısından hemen her beklentiyi karşılayacak mekanik hisli klavye yer alır. Fiyat açısından da geniş bir aralık sunan klavye mekanik hisli ürünler, genel olarak bütçe dostudur. Toplam tuş sayısı, programlanabilir tuş sayısı, switch çeşitleri, kullanım ömrü, üretim malzemesi, bilek desteği varlığı ve RGB LED aydınlatma gibi özelliklere göre belirlenen mekanik hisli klavye fiyatları, markadan da etkilenebilir. Dolayısıyla farklı markalar tarafından üretilen mekanik hisli klavye fiyatları aynı olmayabilir. Bununla birlikte programlanabilir RGB bölgeleri bulunan ve gökkuşağı RGB’li mekanik hisli klavye arasında fiyat farklılıkları vardır. En ucuz mekanik hisli klavye fiyatları ise indirim dönemlerinde görülür.. Böyle dönemlerde mouse fiyatları gibi mekanik hisli klavye fiyatları da indirime girerek daha uygun hale gelir. Uygun fiyatlı mekanik hisli klavye çeşitlerinin tamamına ise Akakçe sayesinde ulaşmak mümkündür.