6 GB RAM

6 GB RAM Fiyatları

3 farklı 6 GB RAM için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite6 GB
 • Frekans3200 MHz
 • Frekans3600 MHz
 • Kapasite16 GB
 • Kapasite32 GB
 • TipiDDR4
 • TipiDDR5
 • RAM Sayısı2x8 GB
 • RAM Sayısı2x16 GB
 • Kullanım YeriLaptop
 • Kullanım YeriPC
 • Tüm Filtreler
Filtrele
Filtrele
 • Kapasite6 GB
Fiyatı 0 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTipiKullanım YeriKapasiteTümünü GösterFrekansTümünü GösterRAM SayısıRAM Gecikme SüresiModül TipiPin SayısıYükseklikGenişlikGerilim Voltajı (VDD)Ürün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (3)

16 GB RAM DDR4 RAM DDR5 RAM 32 GB RAM 8 GB DDR4 RAM PC RAM 3200 MHz RAM 8 GB RAM 2x16 GB RAM 3600 MHz RAM Laptop RAM 2x8 GB RAM

En Çok Karşılaştırılan Ramler

6 GB RAM Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan 6 GB RAM hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 3 farklı 6 GB RAM:
 1. XPG Gammix D35 16 GB DDR4 3200MHz CL16 AX4U320016G16A-SBKD35 Ram
 2. G.skill 3x2 6gb dd3 2000 cl9 İkinci El Ram
 3. HyperX (2GB x3) 6GB DDR3 1333MHz Soğutuculu RAM

6 GB RAM

6 GB RAM, bilgisayar, telefon, tabletlerde yaygın kullanılan bir ekipmandır. 6 GB RAM ne demek sorusuna karşılık bir tanım yapılacak olursa 6 GB hafızaya sahip Rastgele Erişimli Bellek şeklinde ifade edilebilir. 6 GB RAM’ler teknolojik aletlerde işletim sisteminin hızlandırılması, kısa süreli verilerin depolanması, bu bilgilerin ihtiyaç anında aktarımının sağlanması görevinde kullanılır. Bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için; bilgisayar, tablet, telefonlarda 6 GB RAM yeterli mi veya daha yüksek hafızaya sahip alternatifler mi tercih edilmeli sorusunun cevabı teknoloji kullanıcılarına göre değişiklik gösterebilir. Kişinin teknolojik aletleri günlük işlemler, az boyutlu uygulamalar, oyunlar için kullanması durumunda 6 GB RAM hafıza özelliklerinin yeterli olduğu söylenebilir. Ancak teknolojik aletlerde PUBG gibi oyun oynamayı tercih edenler için daha yüksek kapasiteli donanım sistemine sahip telefon, tabletler de bir alternatiftir.

6 GB RAM Özellikleri

Bilgisayar, telefon kullanımlarında 6 GB RAM’ler için farklı özelliklere sahip seçenekler bulunur. Teknolojik aletler için 6 GB RAM seçimi, donanımın PC veya telefonda kullanılması durumu dikkate alınarak yapılmalıdır. Bilgisayarlarda işlemci bir eylem gerçekleştirmek için sabit diskteki bilgileri RAM belleğe yükler. Bundan dolayı, 6 GB RAM hız özelliklerinin yüksek olması, işletim sisteminin daha hızlı veri aktarımı yapmasını sağlayacaktır. 6 GB RAM telefon, tabletlerde kullanılacaksa özellikleri değişebilir. Oyun amaçlı kullanımlar için telefon kullanıcılarının en az 6 GB RAM kapasiteli teknolojik aletleri tercih etmesi gerekir. Telefonlarda 6 GB RAM, daha düşük hafızalı RAM çeşitlerine göre uygulamaların, videoların, oyunların daha hızlı çalışmasını sağlar. 6 GB RAM kaç fps özelliğindedir, PUBG Mobile gibi oyunları kaldırır mı diye bir inceleme yapıldığında 6 GB RAM’e sahip telefonlarda 60 fps alan olduğu görülür. Bu depolama alanı PGB gibi oyunların donma veya gecikme olmadan sorunsuz çalışması için yeterlidir.

6 GB RAM Nasıl Kullanılır?

6 GB RAM’ler genellikle tek modüllü, 4 GB/2 GB olarak 2 modüllü, 2 GB halinde 3 modüllü olarak üretilen çeşitlere sahiptir. İnternet üzerinden 6 GB RAM incelendiğinde ürün için farklı seçenekler bulunduğu görülür. İki veya üç modüllü olan 6 GB RAM’ler bilgisayara entegre edilirken modül türüne göre 6 GB kit kullanılmalıdır. 6 GB RAM, bellek kiti aracılığıyla aynı hız, kapasiteye sahip modüllerle birleştirilerek anakarttaki bellek yuvasına takılmalıdır. Böylece, 2 GB kapasiteli 3 modül veya 2 GB/4 GB kapasiteli 2 modül 6 GB bellek kiti ile bilgisayara eklenir. Bu şekilde kullanımlar, çoğunlukla bilgisayarın tüm parçalarını tek tek tedarik ederek kasa oluşturan teknoloji kullanıcıları için geçerlidir. Bilgisayar kasası toplayan kişilerin, 6 GB RAM vb. birçok ek donanım hakkında araştırma yaparak teknolojik donanımları tedarik etmeleri gerekir. Bilgisayar kasa fanı, RAM bellek kiti, 6 GB RAM gibi donanımlar hakkında internet araştırması ile fikir edinmek, ürünün teknik özelliklerinin tespit edilmesine, farklı seçeneklerin kıyaslanmasına olanak tanır. Sizin de bilgisayar ekipmanlarına ihtiyacınız varsa teknolojik aletler için Akakçe aracılığıyla farklı alternatifleri inceleyebilirsiniz.

6 GB RAM Hakkında Önemli Detaylar

Bilgisayar, telefon kullanıcıları, teknolojik alet almadan aygıtlar ile ilgili ürün incelemesi gerçekleştirir. Bu bağlamda, bilgisayar, telefon modellerine göre ürünün depolama alanı, RAM kapasitesi, hızı, kamera özellikleri gibi birçok detay üzerinde bilgi sahibi olunması gerekir. Telefon alacaklar için hemen hemen her gün son teknoloji ile donatılmış bir telefon sürümünün piyasaya çıktığı günümüzde kullanıcının farklı seçenekler arasında kararsız kalması olasıdır. “6 GB RAM iyi mi?” sorusuna cevap arıyorsanız, 6 GB RAM sistemine sahip telefonların gereken hız, performansı özellikleri konusunda kararsızlık yaşıyorsanız telefon seçiminde nelerin sizin için önemli olduğuna karar vermeniz gerekir. Telefonu sadece iletişim, video izleme, internet taraması yapma amaçlı kullanıyorsanız 6 GB RAM kapasitesi sizin için yeterli olacaktır. 6 GB RAM kaç mb depolama alanı sağlar, depolama alanı uygulamalar için yeterli mi diye düşünülürse, video izleme gibi günlük kullanımlar dışında 6 GB RAM kapasitesi oyun oynama işlemlerinde donma, kasma olmadan telefonlarda seri kullanım için yüksek performans sağlar. Telefonun sabit depolama alanının fazla olması da bu ekipmanların daha etkin çalışmasını sağlayabilir.

6 GB RAM Fiyatları

6 GB RAM fiyatları için kullanıcılar 6 GB RAM ne kadar gibi internet araması yaparak ekipmanlarla ilgili maliyet incelemesi yapar. 6 GB RAM kaç TL olabilir araştırmasının sonucu 64 GB RAM için aygıtın bellek teknolojisi (DDR), bellek hızına (MHz), markasına, bellek kiti, modülüne kadar pek çok farklı özelliğine göre değişebilir. Yüksek teknolojili, daha hızlı, daha yeni özelliklere sahip 6 GB RAM’ler pahalı fiyatlara sahip olabilir. Daha düşük performanslı, daha yavaş 6 GB RAM seçenekleri daha az bir maliyete sahip olabilir. Ancak kullanım açısından gereken performansı sağlamayan ürünün alınması teknolojik aletlere bir katkı sağlamaz. Bu nedenle, fiyat-performans kıyaslaması ile 6 GB RAM seçimine karar vermek önemlidir. Aranan teknik özelliklere sahip 6 GB RAM fiyatları üzerine araştırma yapmak daha mantıklı olacaktır. Örneğin; bilgisayar kasası için güç kaynağı arayanlar; power supply fiyat sorgulaması yaparak ürünü kolaylıkla tedarik edebilir. Akakçe üzerinden 6 GB RAM hakkında farklı seçenekler ilgili de araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz.