2 TB SSD Harddisk

2 TB SSD Harddisk Fiyatları

141 farklı 2 TB SSD Harddisk için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite2 TB
 • Kapasite500 GB
 • Kapasite1 TB
 • Ara BirimPCI-Express 4.0
 • Ara BirimSATA 3.0
 • Okuma Hızı7000 MB/s
 • Okuma Hızı7300 MB/s
 • Boyut2.5"
 • BoyutM2
 • Yazma Hızı6900 MB/s
 • Yazma Hızı7000 MB/s
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 6 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Kapasite2 TB
Fiyatı 0 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerKapasiteTümünü GösterAra BirimÖnbellekBoyutOkuma HızıYazma HızıSeriÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (141)

1 TB SSD 500 GB SSD PCI-Express 4.0 SSD M2 SSD 512 GB SSD 480 GB SSD SATA 3.0 SSD 256 GB SSD 960 GB SSD 240 GB SSD 250 GB SSD 2.5 inç SSD

En Çok Karşılaştırılan SSDler

2 TB SSD Harddisk Sıkça Sorulan Sorular

2 TB SSD Harddisk

SSD (Solid State Drive), veri depolamak için geleneksel sabit disklere kıyasla bellek yongaları ile dahili devreler kullanarak çalışır. Mekanik parçalar içermediği için uzun bir kullanım ömrü sunan söz konusu diskler, hemen her tür bilgisayar ile kullanıma uygundur. Flash bellekler gibi harici depolama alanı olarak da kullanılabilen SSD diskler arasında pek çok farklı kapasiteye sahip modeller bulunur. Bu modeller arasından oldukça geniş bir depolama alanı sunduğu için yoğun ilgi gören 2 TB SSD modelleri, video oyun, fotoğraf, film, dizi ve iş dosyalarına ilişkin arşivleri saklamak için yeterli alan sunar. 2 TB SATA SSD modellerine bütçe dostu fiyatlarla sahip olmak için Akakçe üzerinden SSD harddisk fiyatları ve fiyat değişimlerini görüntüleyerek en uygun fiyatlı ürünlere ulaşmak mümkündür.

2 TB SSD Özellikleri

Depolama donanımları arasında yer alan e 2 terabayt veriyi saklayabilen 2 TB M2 SSD teriminde yer alan M.2, yeni nesil bir form faktörüdür. Hem SATA hem e PCIe desteği ile öne öne çıkan form faktörü sayesinde SDD’ler daha küçük boyutlarda üretilir. Genel olarak az yer kaplamasına rağmen çok miktardaki veriyi muhafaza etmesi ile bilinen SSD’ler çok yüksek veri yazma ve okuma hızlarına sahiptir. Markadan markaya ve modelden modele farklılık gösterse de ulaştığı yazma / okuma hızları sayesinde büyük dosyaları dahi kısa sürede okuyarak saklayabilir veya başka bir ortama aktarabilir. Ortalama 2,5 inç boyutunda olan ve 1050 MB/s'ye varan okuma - yazma hızları ile dikkat çeken SSD modelleri, Windows, Android, iOS ve Linux gibi işletim sistemlerinin tamamı ile uyumludur.

Katı hal sürücüleri olarak adlandırılan SSD'ler, içindeki veriler için yüksek güvenlik önlemleri sunar. Parmak izi koruması, şifre koruması ve çeşitli donanım şifrelemeleri sunan SSD modelleri, darbelere dayanıklı olarak tasarlanmış olup 2 metreye kadar yüksekten düşmeye karşı korumalıdır. Bu sayede zorlu koşullarda dahi içindeki verileri güvence altına alır. Sabit ve taşınabilir bilgisayarlar, Android cihazlar, oyun konsolları ve akılı televizyonlar ile tam uyumlu olan SATA 3 SSD 2 TB cihazlarının taşınabilir özellikte olan modelleri, kendi taşıma çantaları ile birlikte gelir. Kullanıcıların önemli verileri ve arşivlerini her zaman yanında bulundurma imkânı tanıyan bu modeller, klasik harddisklere kıyasla kullanıcının özel verilerine her zaman ulaşabilmesini sağlar. Bu sebeple özellikle iş arşivlerinin depolanması için ideal cihazlardır.

2 TB SSD Modelleri

Özel bir kutu içinde kullanıcıların beğenisine sunulan ve kutudan çıkarıldığında harici sabit diskler gibi bilgisayara takılarak kullanılabilen 2 TB M.2 SATA SSD modelleri arasında markadan markaya farklılık gösteren özellikli cihazlar yer alır. Örneğin bazı modellerin boyutu 2,5 inç iken bazı 2 TB SSD 3.5 inç olarak kullanıcılara sunulur. 2.5, 3.5 SSD 2 TB, taşınabilir bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Başka bir ifadeyle 2,5 inç boyutundaki SSD’ler genellikle taşınabilir bilgisayarlara uygun iken 3,5 inç boyutunda olanlar ise PC’ler için üretilir. Ancak her iki SSD modeli de harici bellek olarak her tür bilgisayar, akıllı TV ve oyun konsolu ile kullanıma uygundur. SSD’lerde SATA’nın yanı sıra PCIe ve NVMe olarak adlandırılan iki teknoloji daha kullanılır. Bu teknolojilerin genel özellikleri şu şekildedir:

2 TB SSD Taşınabilir Harddisk Kullanımı

Kullanıcılara pek çok veriyi güvenli bir depolama alanında saklama ve her zaman yanında taşıyabilme olanağı sunan 2 TB SSD disk modelleri sabit disk olarak kullanıma uygun olmasına rağmen daha çok bağımsız bir depolama birimi olarak tercih edilir. Her türlü veri aktarımı sağlanabilecek cihaza bağlanabilen bu SSD modelleri, yüksek hacimli verileri hızla okur ve yazar. Bu da kullanıcıya büyük arşivleri ve büyük hacimli dosyaları dilediği zaman dilediği cihazlara aktarma kolaylığı sağlar. Örneğin, yüklü miktarda bir arşiv veya video editi yapan bir kullanıcının 8K videolarının yer aldığı iş dosyalarını kısa sürede farklı cihazlara aktarmayı mümkün kılan söz konusu SSD’ler, normalde saatlerce sürecek olan bu veri aktarımının çok kısa sürede gerçekleşmesini sağlar.

Yüksek hızlı aktarımının yanı sıra ekstra güvenlik önlemleri ile dikkat çeken 2 TB SSD harddisk verilerin silinmesini, üçüncü şahıslar tarafından görüntülenmesini / alınmasını önleyen pek çok güvenlik önleme sahiptir. Eski model harddisklerin aksine kilitlenme riski de bulunmayan SSD HDD 2 TB modeline kıyasla çok daha hızlı ve güvenli bir kullanım sağlar. Harici depolama birimi olarak kullanım sağlayan özel bir kutu içinde kullanıcıların beğenisine sunulan SSD’ler, kutudan çıkarıp bilgisayara direkt olarak takılarak sabit disk olarak kullanılabilir. Birden fazla bilgisayarda çalışmak durumunda kalan kullanıcılara üzerinde çalıştıkları dosyaları mümkün olan en güvenli şekilde taşıma ve çalışmaya kaldığı yerden devam etme kolaylığı sunan SSD’ler, bağlandıkları bilgisayarı zorlamadan çalışmaları ile öne çıkar.

2 TB SSD Avantajları

Yeni nesil depolama birimleri olarak öne çıkan 2 TB SSD modelleri, çok yönlü kullanım sağlamaları, ultra hızlı veri aktarımı gerçekleştirmeleri ve depoladıkları verileri yüksek güvenlik önlemleri ile koruma altına almaları ile dikkat çeker. Türkiye e dünyada kullanıcıların en çok tercih ettiği SSD modeli olan 2 TB kapasiteli modeller, arşivleri sürekli büyüyen kullanıcılara hitap eder. Yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve video arşivleri için de ideal depolama alanı olarak öne çıkan bu depolama birimleri, pek çok farklı aygıttan veri alabilecek bağlantı seçeneklerine sahiptir. Sabit disk olarak da sık tercih edilen SSD’ler, yeni nesil bilgisayarlarda HDD’ler birlikte de kullanılır. Örneğin, 240 GB SSD 2 TB HDD ifadesi söz konusu bilgisayarda hem 240 GB SSD hem de 2 TB HDD bulunduğu anlamına gelir.

Bütçe Dostu 2 TB SSD Harddisk Fiyatları

Yerli ve yabancı onlara teknoloji markası tarafından farklı özelliklere sahip modelleri üretilen 2 TB SSD fiyat açısından modelden modele ve markadan markaya değişen seçenekler sunar. Klasik HDD olan harddisk fiyatları ile kıyaslandığında farklı bir fiyatlandırma uygulandığı görülen 2 TB SSD harddisk fiyatları, ürün çeşitliliği nedeniyle hemen her bütçeye hitap eder. Hem hızlı hem de güvenli olması ile öne çıkan bu depolama birimleri, uzun yıllar korunması ve saklanması gereken dosyalar için alternatif bir depolama çözümü sunar. Siz de dilediğiniz zaman sabit disk olarak da kullanabileceğiniz taşınabilir bir depolama birimine sahip olmak istiyorsanız, Akakçe sayesinde farklı markaların SSD modellerine ulaşabilir, mümkün olan en uygun fiyatları, fiyat değişimlerini ve kampanyaları görüntüleyerek bütçe dostu bir alışveriş yapabilirsiniz.