240 GB SSD Harddisk

240 GB SSD Harddisk Fiyatları

121 farklı 240 GB SSD Harddisk için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite240 GB
 • Kapasite500 GB
 • Kapasite1 TB
 • Ara BirimPCI-Express 4.0
 • Ara BirimSATA 3.0
 • Okuma Hızı7000 MB/s
 • Okuma Hızı7300 MB/s
 • Boyut2.5"
 • BoyutM2
 • Yazma Hızı6900 MB/s
 • Yazma Hızı7000 MB/s
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 6 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Kapasite240 GB
Fiyatı 0 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerKapasiteTümünü GösterAra BirimÖnbellekBoyutOkuma HızıYazma HızıSeriÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (121)

1 TB SSD 500 GB SSD 2 TB SSD PCI-Express 4.0 SSD M2 SSD 512 GB SSD 480 GB SSD SATA 3.0 SSD 256 GB SSD 960 GB SSD 250 GB SSD 2.5 inç SSD

En Çok Karşılaştırılan SSDler

240 GB SSD Harddisk Sıkça Sorulan Sorular

240 GB SSD

240 GB SSD, verileri katı hal flash bellekte depolayan bir tür kalıcı depolama ortamıdır. SSD'lere flash sürücüler veya katı hal diskleri de denir. Flash denetleyici ve NAND flash bellek yongaları gibi iki temel bileşene sahip olan ürünlerin mimari yapılandırması, hem sıralı hem de rastgele veri talepleri için yüksek okuma ve yazma performansı sağlamak üzere optimize edilmiştir. Bu nedenle SSD performansı, en yüksek performanslı elektromekanik disk sürücülerden çok daha hızlı olarak kabul edilir. SSD'ler, bilgisayar oyunları, dijital kameralar, dijital müzik çalarlar, dizüstü bilgisayarlar, kişisel bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler ve flash sürücüler dahil olmak üzere çeşitli teknoloji cihazlarında kullanılır. Yüksek performanslı sunucular, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar veya bilgileri gerçek zamanlı sunması gereken herhangi bir uygulamada SSD teknolojisinin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Donanımı sayesinde önemli ölçüde azaltılan gecikme süresi sayesinde, ister iş ister oyun bilgisayarında çok daha hızlı önyükleme sürelerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Bütçe dostu SSD fiyatları arasından size uygun olanı rahatlıkla seçebilirsiniz.

Form Faktörlerine Göre 240 GB SSD Modelleri

SSD teknolojisinin disklerdeki gibi fiziksel kısıtlamalarına sahip olmaması, üreticilerinin çeşitli form faktörlerinde SSD'ler sunmalarını sağlar. Form faktörü, yedek bir SSD'nin mevcut depolama ile çalışıp çalışmayacağını belirler. Ayrıca tek bir kasaya sığabilecek SSD sayısını ve SSD'leri değiştirmek için sunucuların çevrimdışına alınması gerekip gerekmediğini de etkiler. Örneğin geleneksel bir SSD form faktörünün aksine, en iyi 240 GB SSD modellerinden biri olarak kabul edilen M2 modelleri bilgisayar çalışırken değiştirilemez. En yaygın form faktörler SAS, SATA ve NVMe protokollerini destekleyen 2,5 inçlik SSD'dir. SATA arabirimine sahip 240 GB SSD en ucuz sürücü türleri arasında yer alır. 240 GB SSD 2 TB SATA gibi farklı kapasitelerde satışa sunulur. Geleneksel HDD biçiminde gelen 240 GB SATA 3 SSD gibi modeller, bir sunucudaki aynı SAS ve SATA yuvalarına sığar. Daha küçük tasarıma sahip M2 SSD modelleri ise NVMe veya SATA üzerinden iletişim kurar. Küçük boyutu, zamanla performansı ve kararlılığını azaltmaya neden olan ısı yayılımını engellemek için yüzey alanını sınırlar. Kurumsal depolamada M2 SSD'ler genellikle bir önyükleme aygıtı olarak kullanılır. Dizüstü bilgisayar gibi tüketici cihazlarında ise kapasite genişletmesi sağlar. U2 SSD, 2,5 inçlik bir PCIe SSD'yi tanımlar. 240 GB SSD SATA modelinden farklı olarak bir bilgisayarı bir veya daha fazla çevresel aygıta bağlamak için kullanılan U2 arabirimi, yüksek hızlı NVMe tabanlı PCIe SSD'lerin, sunucuları ve depolamayı kapatmaya gerek kalmadan bilgisayarın arka planına takılmasına olanak tanır.

M2 SSD 240 GB Çeşitleri ve Özellikleri

240 GB M2 SSD, dahili olarak monte edilmiş depolama genişletme kartlarında kullanılan küçük form faktörlü bir SSD’dir. Ultrabook dizüstü bilgisayarlar ve tablet bilgisayarlar gibi ince ve gücü kısıtlı cihazlarda yüksek performanslı depolama sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bununla birlikte oyun, 3D animasyon, video düzenleme veya büyük dosya aktarımları gibi kullanım durumları için kişisel bilgisayar toplarken ya da mevcut bilgisayarınızı yükseltmek istediğinizde de kullanışlıdır. 240 GB M2 SATA SSD, PCIe ve SATA gibi birden çok protokolü ve uygulamayı destekler. Cihazlar modele göre tek veya çift taraflı olabilir. Ultra ince dizüstü bilgisayarlar gibi alanın sınırlı olduğu yerlerde tek taraflı M2 kartları kullanılır. Çift taraflı yongalar ise daha fazla alan kaplar, ancak bu modeller daha büyük depolama kapasitelerine sahiptir. Genel olarak, M2 SSD'ler 22 milimetre genişliğinde ve 60 mm veya 80 mm uzunluğundadır. Bununla birlikte, kart uzunlukları markaya ve modele göre değişiklik gösterir. Kartın ölçüleri, dört ya da beş basamaktan oluşan bir sayı ile gösterilir. İlk iki hane genişlik, diğer sayılar ise uzunluğu belirtir. Örneğin, bir 2260 kartı 22 mm genişliğinde ve 60 mm uzunluğundadır. 22 mm genişlik, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için standarttır. 80 mm veya 110 mm uzunluğundaki bir kart, 2 terabayt (TB) kapasite için sekiz NAND yongası tutabilir. Bir dizüstü bilgisayarda, bir M2 SSD, standart bir SATA veya Seri Bağlı SCSI (SAS) SSD’den çok daha az yer kaplar ve çok daha az güç kullanır. NVMe özelliklerine dayalı bir M2 SSD, SATA ve SAS SSD'lerden çok daha hızlı okuma ve yazma yapabilir. M2 SSD, PCIe, SATA, USB 3.0, Bluetooth ve Wi-Fi'yi destekler. Bu sayede birçok yapılandırma seçeneği sunar.

240 GB SSD ve Başlıca Avantajları

SSD teknolojisi, 240 GB SSD önerisi gibi kullanıcı yorumlarında öne çıkan performansı ile verilerinizi güvenle depolayabilmeniz için birçok açıdan üstün özelliklere sahiptir. 240 GB SSD harddisk sürücülerinden farklı olarak, SSD modellerinin kırılacak veya yukarı veya aşağı dönecek hareketli parçası yoktur. Geleneksel modeller, aktüatör adı verilen mekanik bir kol üzerinde bulunan okuma / yazma kafasına sahip dönen bir diskten oluşur. Mekanizma ve sabit disk entegre bir birim olarak paketlenir. Dönen disk, verileri manyetik olarak okur ve yazar. Bununla birlikte, manyetik özellikler zamanla mekanik bozulmalara yol açabilir. Buna karşılık SSD 240 GB gibi yeni nesil depolama aygıtları, verileri silikondan üretilmiş birbirine bağlı flash bellek yongalarının bir alt katmanına okur ve yazar. Üreticiler, değişen yoğunlukları elde etmek için yongaları bir ızgarada istifleyerek en iyi 240 GB SSD cihazlarını oluşturur. SSD'ler verileri manyetik olarak depolamadığı için verilerin sürücüde nerede depolandığına bakılmaksızın okuma performansı sabit kalır. Daha düşük gecikme süresi sunduğundan, hem ağır okuma hem de rastgele iş yüklerini verimli bir şekilde işleyebilir. 240 GB SSD ucuz ya da pahalı olmasından bağımsız olarak, tüm SSD’ler disklere kıyasla daha sessizdir ve disk muadilinden daha az güç tüketir. Daha hafif olduğu için dizüstü bilgisayar ve mobil bilgi işlem cihazları için daha uygundur. Ek olarak, SSD denetleyici yazılımı, kullanıcıyı olası bir sürücü arızası konusunda önceden uyaran tahmine dayalı analitik içerir. Hareketli parça kullanmadığı için SSD modelleri mekanik arızaya maruz kalmaz. Bununla birlikte nem ve oksitlenen metallerin etkisi gibi bir dizi faktör SSD'lerin ömrünü etkiler. Isıya maruz kalma, özellikle SSD'ler için bir sürücünün ömrünü etkileyen diğer bir faktördür. Sektör uzmanları, kullanım ömürlerini uzatmak için kullanılmayan SSD'lerin düşük sıcaklıklarda muhafaza edilmesini önermektedir.

240 GB SSD ile Hangi Dosyaları Depolayabilirsiniz?

SSD disk 240 GB gibi depolama aygıtlarını tüm dijital verilerinizi güvenle depolamak için kullanabilirsiniz. En yaygın dosya formatları arasında yer alan MP3 ve JPG gibi medya dosyalarınızı cihazınızda taşıyabilir ya da yedek almak için tercih edebilirsiniz. Bir SSD sürücüye sığan şarkı veya fotoğraf sayısı sürücünün boyutu, şarkının uzunluğu veya resmin kalitesi gibi dosya özellikleri gibi birkaç faktöre bağlıdır. Diğer yandan aşağıdaki ortalama dosya boyutları ile yaklaşık olarak belirtilen adetlerde dosya yükleyebilirsiniz.

240 GB SSD Fiyatları ve Kampanyaları Akakçe’de!

240 GB SSD fiyat seçenekleri, RAM fiyatlarında olduğu gibi marka, model ve kapasiteye göre çok geniş bir özellik listesine göre fiyatlandırılır. Bununla birlikte tüm 240 GB SSD harddisk fiyatları için belirleyici en önemli kriter kullanılan bellek mimarisidir. SSD'ler, tek, çok ve üç seviyeli hücreler olmak üzere üç ana bellek türü kullanır. Tek seviyeli hücreler, bir seferde bir bit veri tutabilir. 240 GB SSD disk fiyatları açısından tek seviyeli hücreler (SLC) en pahalı SSD mimarisidir. Aynı zamanda en hızlı ve en dayanıklı olanıdır. Çok seviyeli hücreler (MLC), hücre başına iki bit veri tutabilir ve SLC ile aynı miktarda fiziksel alanda daha fazla miktarda depolama alanına sahip olabilir. Ancak, MLC'ler daha yavaş yazma hızlarına sahiptir. Üç seviyeli hücreler (TLC) bir hücrede üç bit veri tutabilir. 240 GB SSD harddisk en ucuz modellerinin yer aldığı TLC tabanlı ürünlerin fiyatı nispeten daha düşüktür, ancak yazma hızları ve dayanıklılıkları sınırlıdır. Bu modellerin avantajı daha fazla flash kapasitesi sağlamasıdır. 240 GB SSD Akakçe üzerinden kolaylıkla listelenerek en uygun fiyatlarla satın alınabilir. İster ucuz fiyat avantajı ile öne çıkan MSATA SSD 240 GB, ister dayanıklılık ve güç sunan harici 240 GB SSD modelleri olsun aradığınız tüm ürünleri en uygun fiyatlarla Akakçe üzerinden listeleyebilir, kullanıcıların yaptığı 240 GB SSD tavsiyelerini okuyabilir ve beklentinize en uygun olan 240 GB SSD modelini güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz.