500 GB SSD Harddisk

500 GB SSD Harddisk Fiyatları

79 farklı 500 GB SSD Harddisk için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite500 GB
 • Kapasite1 TB
 • Ara BirimPCI-Express 4.0
 • Ara BirimSATA 3.0
 • Okuma Hızı7000 MB/s
 • Okuma Hızı7300 MB/s
 • Boyut2.5"
 • BoyutM2
 • Yazma Hızı6900 MB/s
 • Yazma Hızı7000 MB/s
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 4 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Kapasite500 GB
Fiyatı 0 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerKapasiteTümünü GösterAra BirimÖnbellekBoyutOkuma HızıYazma HızıSeriÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (79)

1 TB SSD 2 TB SSD PCI-Express 4.0 SSD M2 SSD 512 GB SSD 480 GB SSD SATA 3.0 SSD 256 GB SSD 960 GB SSD 240 GB SSD 250 GB SSD 2.5 inç SSD

En Çok Karşılaştırılan SSDler

500 GB SSD Harddisk Sıkça Sorulan Sorular

500 GB SSD

500 GB kapasiteye sahip katı hal sürücüleri olarak da bilinen 500 GB SSD modelleri ideal depolama alanı ile yoğun ilgi görür. Güvenli ve uzun ömürlü veri depolama olanağı tanıyan bu depolama birimleri, yüksek okuma ve yazma hızları sayesinde çok büyük boyutlu dosyaları saniyeler içinde transfer etme avantajı sunar. Bilgisayarlara ve hafızaya ihtiyaç duyan farklı cihazlara ek depolama alanı kazandıran SSD 500 GB modelleri, işlemlere hızlı yanıt verdikleri için bilgisayarların daha hızlı çalışmasına da katkı sağlar. Tüm ürün çeşitlerine tek bir platform üzerinden ulaşma avantajı sunan Akakçe sayesinde, tıpkı geleneksel harddisk fiyatları gibi marka ve modele göre farklılık gösteren 500 GB SSD harddisk fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

500 GB SSD Özellikleri

Aynı kapasiteye sahip geleneksel sabit disklere göre daha küçük boyutlu olan 500 GB kapasiteli sürücüler, SATA ve PCIe desteğine sahiptir. Markadan markaya farklılık gösterse de veri okuma ve yazma hızlarının çok yüksek olması hem hızlı bir kullanım sağlar hem de bağlı oldukları sistemlerin daha hızlı yanıt vermesine yardımcı olur. Bu hızlı yanıt verme becerisi, SSD harddisk 500 GB modellerinin yeni nesil masaüstü ve taşınabilir bilgisayarlarda kullanımını açıklayan en önemli nedendir. Siz de bu sabit disklere yer verilen yeni nesil bilgisayarlar ile hızlı bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte 500 gigabyte kapasite sayesinde çok sayıda oyun, büyük boyutlu kişisel arşiv, 4K ve 8K gibi yüksek çözünürlüklü video ve fotoğraflar depolayabilirsiniz.

Dünyanın önde gelen flash bellek markaları tarafından da üretilen 500 GB SSD kart modelleri, markadan markaya ve modelden modele farklılık gösteren boyutlarda olabilir. Klasik olarak 2,5 inç HDD ile aynı boyutlarda olan söz konusu depolama birimlerinin taşınabilir bilgisayarlar için üretilenleri ile masaüstü bilgisayarlarda kullanıma uygun olanları arasında boyut farklılıkları vardır. 7300 MB’ye varan okuma hızları ve 5000 MB’ye varan yazma hızları ile kullanıcılara zaman tasarrufu sağlayan söz konusu depolama birimleri, korumalı yapıları ile darbelere karşı da dayanıklıdır. Bu nedenle söz konusu sabit diskler uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanım vadeder. Bununla birlikte Android, iOS, Linux, Windows gibi tüm işletim sistemleri ile uyumlu olan SSD 500 GB harddisk modellerini işletim sistemini yüklemek için tercih ederseniz bilgisayarınızın açılış süresini de önemli ölçüde azaltmış olursunuz.

500 GB SSD Modelleri

Okuma/yazma hızlarından boyutlarına, dış görünümünden güvenlik özelliklerine kadar farklı seçenekler sunan 500 GB kapasiteli söz konusu birimler, farklı beklenti ve ihtiyaçlara yanıt verecek niteliktedir. Söz konusu depolama birimlerinde modelden modele en çok farklılık gösteren özellik, okuma ve yazma hızlardır. Söz konusu depolama birimlerinde okuma/yazma hızları minimum 2100MB/1700 MB, maksimum 7300 MB/5000 MB civarındadır. Ayrıca, 500 gigabyte kapasiteli sabit disklerin veri transfer hızları Nvme ve Nvme M.2 formatlarına göre farklılık gösterir. Tüm kullanıcıların aklında olan “Hangi depolama sürücüsü daha iyi?“ sorusuna karşın uzmanların 500 GB SSD önerisi ise marka ve model fark etmeksizin okuma/yazma hızları yüksek olanlardır. Boyut açısından 2,5 inç veya 3,5 inç olarak iki seçenek sunan bu depolama birimleri arasından sisteminize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Bilgisayarların yanı sıra televizyondan oyun konsoluna kadar pek çok cihaz ile uyumlu olan 500 GB’lık sürücü modelleri, özel bağlantı gereçleri ile pe çok cihaza uyumlu hale gelir. Bununla birlikte taşınabilir boyutta oldukları için kullanıcılara çok miktarda veriyi dilediği zaman yanında taşıma avantajı da sağlar. Söz konusu depolama birimlerinde modelden modele farklılık gösteren bir başka şey ise fiyatlardır. Sahip oldukları özellikler nedeniyle oldukça geniş bir aralığı ifade eden SSD 500 GB fiyat seçenekleri, hemen her bütçeye hitap edecek niteliktedir. Bununla birlikte verileri depolarken üçüncü kişilerin erişimine kapatabilmesi, taşınabilir olması, kaydedilen verileri uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde saklayabilmesi gibi avantajları nedeniyle her zaman bütçe dostu olarak kabul edilir. Böylece bütçenizi zorlamadan ihtiyaç ve beklentilerinize uygun bir bellek sahibi olabilirsiniz.

500 GB SSD Kullanım Detayları

M.2 veya SATA desteği bulunan başka bir ifadeyle uygun soketlerin yer aldığı her sisteme 500 GB kapasiteli katı hal sürücüsü takmak mümkündür. 500 GB SSD harddisk olarak kullanılacak ise ve uygun soket bulunmuyorsa çeviri kullanılabilir. Dolayısıyla taşınabilir bilgisayarlardan PC’lere kadar tüm bilgisayarlara uygun olan bu sabit diskler hissedilir bir hız artışı ve geniş bir depolama alanı sağlar. Bununla birlikte oyun konsollarının kapasitesini artırmak veya harici bir depolama birimi olarak kişisel dosyaları yüklemek için de söz konusu depolama birimlerinden faydalanmak mümkündür. Bunun için USB dönüştürücü adı verilen bir çeşit adaptör kullanmak gerekir. Bu adaptör sayesinde söz konusu sabit diskleri bilgisayardan oyun konsoluna kadar tüm cihazlara USB bağlantı kablosu ile bağlayabilirsiniz.

500 GB SSD Avantajları

Klasik sabit disklerin yerini alan 500 gigabyte kapasiteli katı hal sürücüleri hem bağlandıkları sistem hem de kullanıcı için pek çok avantajı bir arada sunan ürünlerdir. 500 GB SSD disk gibi ideal depolama alanına sahip olan söz konusu bellekler, pratik kullanımlarının yanı sıra dosya ne kadar büyük olursa olsun transfer sırasında veri veya çözünürlük kaybına neden olmayacak şekilde tasarlanmıştır. Örneğin, 8K’ya varan çözünürlükteki bir video veya fotoğrafı söz konusu sabit disklere yazarken çözünürlükte düşüş, kare atlama, donma ve titreşim gibi bozulmalar meydana gelmez. Dosyaların mevcut kalitesini koruyarak ve bütünlüklerini bozmayarak transfer etme avantajı sunan söz konusu bellekler, ileri seviye depolama birimleri arasındadır. Bu nedenle söz konusu depolama birimlerini sabit disk olarak kullanarak hem daha hızlı bir kullanım sağlayabilir hem de verilerinizi koruyabilirsiniz.

500 GB kapasiteye sahip olan söz konusu depolama birimlerinin öne çıkan diğer avantajları ise şu şekildedir:

500 GB SSD Fiyatları

Yerli ve yabancı pek çok marka tarafından üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulan 500 GB kapasiteli yeni nesil depolama birimleri, sunduğu avantajlara ve vadettiği depolama alanına kıyasla uygun fiyatlı ürünler arasındadır. Tıpkı anakart fiyatları gibi ekstra özelliklerine göre fiyat değişimlerinin söz konusu olduğu sabit diskler, eklendikleri sistemin hızlanmasına da yardımcı olduğu için yoğun ilgi görür. Siz de sisteminizi hızlandırmak veya ek depolama alanı sağlamak için yeni bir depolama birimine ihtiyaç duyuyorsanız uygun fiyatlı 500 GB SSD modellerini tercih edebilirsiniz. 500 GB SSD tavsiye yorumlarını değerlendirerek, ihtiyacınız olan seçeneğe kolaylıkla karar verebilirsiniz. Yeni nesil modelleri ile ekstra hız vadeden 500 GB SSD seçeneklerini Akakçe sayesinde inceleyebilir ve karşılaştırabilirsiniz. 500 GB SSD fiyat değişimlerini ve mevcut kampanyaları görüntüleyebilirsiniz.