512 GB SSD Harddisk

512 GB SSD Harddisk Fiyatları

109 farklı 512 GB SSD Harddisk için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite512 GB
 • Kapasite500 GB
 • Kapasite1 TB
 • Ara BirimPCI-Express 4.0
 • Ara BirimSATA 3.0
 • Okuma Hızı7000 MB/s
 • Okuma Hızı7300 MB/s
 • Boyut2.5"
 • BoyutM2
 • Yazma Hızı6900 MB/s
 • Yazma Hızı7000 MB/s
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 5 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Kapasite512 GB
Fiyatı 0 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerKapasiteTümünü GösterAra BirimÖnbellekBoyutOkuma HızıYazma HızıSeriÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (109)

1 TB SSD 500 GB SSD 2 TB SSD PCI-Express 4.0 SSD M2 SSD 480 GB SSD SATA 3.0 SSD 256 GB SSD 240 GB SSD 960 GB SSD 250 GB SSD 2.5 inç SSD

En Çok Karşılaştırılan SSDler

512 GB SSD Harddisk Sıkça Sorulan Sorular

512 GB SSD

Açılımı Solid-State Disk yani Katı Hal Sürücüsü olan SSD’ler, dizüstü ya da masaüstü bilgisayarların sabit diskleri haricinde fazladan bir veri depolama alanı sunan ve kullanıldığı cihazın hızlanmasını sağlayan disklerdir. Bilgisayarlardaki sabit harddiske nazaran daha hızlı çalışan aygıtlar, aldığı verileri kalıcı olarak içerisinde saklar. SSD’ler, hem bilgisayarın performansını güçlendirmek, hem de bilgisayar içerisindeki veri depolama kapasitesini artırmak amacıyla tercih edilebilir. İşletim sisteminin daha verimli bir şekilde çalışmasına katkıda bulunan diskler, bu katkıdan dolayı bilgisayardaki uygulamaların daha seri bir şekilde açılmasına ve program içinde ya da programlar arası geçişlerde hız kazanmanıza yardımcı olur. Sabit disklerinin sınırlı kapasitesini artırarak depolama konusunda daha geniş bir alan açan diskler, vidalama yöntemiyle bilgisayarın kasa bölümlerine monte edilir. SSD’nin bilgisayarın ana işletim sistemiyle senkronizasyonunu gerçekleştirmek için Katı Hal Sürücüsü takım ve kurulumuna yönelik kaynakları inceleyebilirsiniz. Siz de SSD 512 GB kapasiteli modelleri akakce.com üzerinden inceleyebilir, sıralama seçenekleri yardımıyla ürünler arasında fiyat karşılaştırması yaparak dilediğiniz modeli cazip fiyat etiketleri üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

512 GB SSD Nasıl Kurulur?

Bilgisayarınızın işletim sistemine uygun 512 GB SSD 7mm gibi farklı formlara sahip sürücüleri edindikten sonra, yalnızca ufak bir montaj işlemi yaparak kartı bilgisayarınızın kapasitesini artırmak ve hızlandırmak amaçlarıyla kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Aşağıdaki maddeleri sırasıyla uygulayarak disk kurulum işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki anlatım, inç ve M2 biçimli diskler için geçerlidir. 512GB SSD USB modelleri, USB girişi ile telefon ya da bilgisayarla bağlanabilir. Portatif boyutlarda tasarlanan USB SSD çeşitleri, notebook çantası ya da cepte kolayca taşınabilir. USB disklerin, 1.1, 2.0, 3.0 ve 3.1 USB giriş desteğine sahip modelleri bulunur.

512 GB SSD Çeşitleri

Katı Hal Sürücüsü bir diğer adı ile SSD’ler, HDD olarak da bilinen geleneksel sabit disklerle aynı işlevlere sahiptir fakat SSD donanımı HDD’lere nazaran daha yeni teknolojiler içerir. Solid-State Sürücüler, DRAM bellek yongaları ya da NAND flash bazlı bir sisteme sahip olduklarından dolayı içerisinde herhangi hareketli bir parça barındırmaz. SSD ile desteklenen bir bilgisayarın açılışı daha hızlı olur ve programlar arası geçişlerde donma ya da kasma gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşılması daha düşük bir olasılıktır. Bilgisayarınızın hangi boyutu desteklediğini öğrenmek için bilgisayarınızın disk ayarlarına göz atabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden çevrimiçi ya da çevrimdışı oyun oynayan kişiler, oyun keyfini ikiye katlamak adına sahip olduğu bilgisayarların performansına olumlu yönde etki edecek donanımları araştırırlar. 512 GB SSD gaming seçenekleri, oyunculara ve oyun için tasarlanan bilgisayara yönelik tasarlanan sürücülerdir. Bilgisayarın veri depolama kapasitesi ve programları okuma yazma gücü, oyunların oynama verimine doğrudan etki eder. İşletim sistemi güçlendirilen bir bilgisayar, FPS gibi saniyelik grafik değerlerini sistemi zorlamadan ekrana aktarır ve bu değerler sonucunda büyük bir performans gösteren iç donanımın aşırı ısınmasını önler.

512 GB SSD Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

512 GB SSD satın almadan önce, bilgisayarınızın diski destekleyip desteklemediğine dikkat etmeniz gerekir. Bilgisayarın işletim sistemiyle uyumlu olmayan bir SSD, bilgisayarınızın iç donanımını ve buna bağlı olarak çalışma performansını olumsuz yönde etkileyebilir. Sizin için en uygun SSD desteği seçeneğini masaüstü bilgisayarlarda anakart özellikleri bölümünden, dizüstü bilgisayarlarda ise üretici sayfasından bulabilirsiniz. Katı Hal Sürücüsü modelleri, boyut olarak farklı alternatiflere sahiptir ve her boyut her bilgisayarla uyumluluk gösteremeyebilir. Sürücüyü monteleme ve kurulum konusunda yeterli vakte ve donanıma sahip değilseniz, USB SSD seçenekleriyle dilediğiniz her an bilgisayar ya da telefonunuzun verimini artırabilirsiniz. USB bağlantılı modelleri cihaza bağlarken, bağlanacak cihazın girişiyle uyumlu bir kablo tercih etmeniz gerekir. SSD montajının yapılacağı alan, statik elektrikten arındırılmış olmalıdır. Statik elektriği çeken kağıt ya da naylon ürünleri kurulum alanından uzaklaştırabilir, vücudunuzdaki statik elektriğin sürücüye geçmemesi adına statik elektrik önleyici eldivenler kullanabilir ya da ellerinizi bir süre toprak ile temas ettirebilirsiniz. 3.5 inç sürücüyü destekleyen bilgisayarlarda çevirici bir adaptör yardımıyla 2.5 inçlik diskleri de kolaylıkla kullanabilirsiniz.

512 GB SSD Fiyatları

512 GB SSD fiyatları kullanıcılar tarafından sıklıkla merak edilir. Markaların kullanıcılara sunduğu model seçenekleri arasında fiyat farkına rastlamak mümkündür. Depolama alanı kapasitesi ve kart içerisindeki donanım elementlerinin kalitesi, Solid-State Disk’lerin fiyatını etkiler. SSD modelleri, iç donanımında mekanik barındırmadığından dolayı bilgisayar kullanımı sırasında sessiz bir şekilde çalışır. SSD’lerin sahip olduğu okuma ve yazma hızları, ürünlerin fiyatını etkileme konusunda önemli bir kriterdir. Katı Hal Sürücüsü modelleri, 2.5’’, 3.5’’ ve M2 formatlarında 3 farklı boyut kategorisine ayrılır. SSD sürücüler, yoğun kullanım sonucunda bilgisayarının performansında düşüş gören kişiler için cazip bir seçenek olarak gösterilebilir. Bellek yongaları ve flash bazında donanımlar barındıran Solid-State sürücüler, her bilgisayar kasası içerisinde yer alan disk yuvalarına uyumluluk gösteren farklı boyut seçeneklerine sahiptir. Bilgisayarınızın disk girişi ile uyumlu olmayan sürücülerde dönüştürücü adaptörlerden yardım alarak bilgisayarınızın performansını ikiye katlayabilirsiniz. Akakçe’nin kullanıcı ile buluşturduğu en ucuz 512 GB SSD seçeneklerine göz atabilirsiniz. Bilgisayar bileşenleri kategorisinde yer alan ürünleri inceleyerek fiyat karşılaştırması yapabilir ve ihtiyacınız olan modele güvenle sahip olabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı 512 GB SSD Çeşitleri Akakçe’de!

512 GB SSD M2 formatlı sürücüler, ince bir çubuğa benzeyen dikdörtgen bir görünüme sahiptir. M2 boyutlu sürücüler, vidalama gibi montaj işlemleri gerektirmeden direkt olarak bilgisayarların M2 anakart yuvalarına yerleştirilir. SSD’yi kullanırken, bilgisayar üzerinde sürücünün okuma yazma hızını aşacak derecede işlemler yapılmaması gerekir. Bu durum, diskin yanmasına ve içerisindeki verilerin geri dönüşü olmayacak şekilde kaybolmasına sebep olabilir. Bilgisayarınızın disk ayarlarını inceleyerek bilgisayar modeline yönelik Katı Hal Sürücüsünü bulmak ise çok kolaydır. Solid-State sürücülerin ortalama okuma yazma hızları saniyede 300-500 MB aralığındadır. Okuma hızını, SATA destekli sürücüler ile artırabilirsiniz. SATA teknolojisi, bilgisayar içerisindeki donanımların birbirleri arasında veri alışveriş yapmasına olanak tanır. 512 GB SSD SATA modellerinin 1, 2 ve 3 olarak 3 farklı sürüme ayrılır. SATA I, saniyede 1.5 GB, II 3GB, III ise 6 GB veri aktarımı yapar. SATA uyumlu SSD’yi anakart içerisine yerleştirirken sürücüye ve donanıma zarar vermemek adına titiz davranmanız gerekir. Akakce.com üzerinden SSD fiyatlarını inceleyerek her bütçeye ve ihtiyaca hitap eden modeller içerisinden filtreleme seçeneği yardımıyla kriterlerinize yönelik ürünü kolaylıkla bulabilir, bilgisayarınızın performansına katkıda bulunabilirsiniz.