120 GB SSD Harddisk

120 GB SSD Harddisk Fiyatları

86 farklı 120 GB SSD Harddisk için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite120 GB
 • Kapasite500 GB
 • Kapasite1 TB
 • Ara BirimPCI-Express 4.0
 • Ara BirimSATA 3.0
 • Okuma Hızı7000 MB/s
 • Okuma Hızı7300 MB/s
 • Boyut2.5"
 • BoyutM2
 • Yazma Hızı6900 MB/s
 • Yazma Hızı7000 MB/s
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 4 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Kapasite120 GB
Fiyatı 0 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerKapasiteTümünü GösterAra BirimÖnbellekBoyutOkuma HızıYazma HızıSeriÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (86)

Asus Oyuncu Laptop Masaüstü Oyuncu Bilgisayarı 1080 Ti 1 TB SSD 500 GB SSD 2 TB SSD PCI-Express 4.0 SSD M2 SSD 512 GB SSD 480 GB SSD SATA 3.0 SSD 256 GB SSD

En Çok Karşılaştırılan SSDler

120 GB SSD Harddisk Sıkça Sorulan Sorular

120 GB SSD

Verilerinizi, tercihe göre harici ya da dahili bir ortamda uzun süre saklamak ve cihazlarınızın sabit diskinde yer kazanmak için oldukça faydalı bir gereç olan 120 GB SSD sunduğu hız ve geniş hafıza ile de avantaj sağlar. İçine yüklenen verileri güvenli biçimde tutan bu cihaz, tüm uygulamalardan daha yüksek hız ve verimli performans edinmenize de olanak tanır. Üretilme amaçları, geleneksel sabit disklerle aynı olsa da 120 GB SSD’ler çalışma sistemi gereği çok daha hızlı işlev gösterir. İşletim sisteminin daha verimli çalışmasına olanak tanıyan donanım aynı zamanda, dijital ortamlar arası tek seferde dosya ve fotoğraf aktarımının da en güvenli yöntemlerinden biridir.

120 GB SSD Nasıl Çalışır?

120 GB SSD, verileri saklamak için elektrik hücreleri ve flash bellek adı verilen bir işletim birimi kullanır. Bu depolama sistemi, RAM’in çalışma prensibine benzese de, elektrik kesildiğinde dahi verileri koruyabilme fonksiyonu sayesinde öne çıkar. Elektronik devreler vasıtası ile çalışan hafıza blokları, 120 GB SSD’ler için veri depolama alanlarıdır. 120 GB SSD harddisk manyetik diskler yerine, elektronik hücrelere veri işlemesi nedeniyle tüm işlemleri sabit diskten çok daha hızlı yapar. Bloklar üzerine kayıt ve kopyalama işlemi yapan, açılımı “solid state disk” olan ürün bu ismi, içerisinde hareketli, dönen disk parçaları olmamasından dolayı almıştır. 120 GB SSD disk epromları üzerinde mevcut veri olan bölümlere yeni bir depolama ya da kopyalama işlemi yapılamaz. Yalnızca boş bölgelere işlem tanımlanabilir.

Öte yandan, bir bloğun silinmesi, verilerin tamamen silindiği anlamına gelmez. Depolanmış bilginin büyük bir kısmı kullanılmıyorsa 120 GB SSD’ler tüm içeriği bloktan belleğe alıp bloğu silebilir. Kullanılmayan bölümü boş bırakarak veriyi bloğa geri aktarır. Fakat verilerin tamamen silindiğinden emin olmak için, bu amaca özel üretilmiş yazılımlardan faydalanmak gerekir. Bu süreç, SSD üzerine her veri yazdığınızda, boş blokların değerlendirilmesi adına tekrarlanır. Bu da cihazın, zamanla yavaşlamasına sebep olabilir. Buna rağmen 120 GB SSD’ler sabit disk alternatiflerine göre çok daha hızlı çalışır. SSD kart 120 GB belleği ile oldukça geniş depolama alanı ve yüksek performans sunar. Dilediğiniz 120 GB SSD Akakçe’de sizleri bekler. Bununla beraber, tüm harddisk fiyatları ilgili kategoride hizmetinizdedir.

120 GB SSD Avantajları

Kullanıcıya yüksek performans ve hız sunmak için tasarlanmış olan bu depolama aygıtının, öne çıkan avantajları şu şekilde sıralanabilir:

Tüm bu avantajlarının yanı sıra, içinde hareketli parçalar olmadığı için darbelere de oldukça dayanıklı bir ürün olan SSD disk 120 GB, harici olarak da gönül rahatlığı ile kullanılabilir ve taşınabilir. 120 GB SSD nedir sorusuna kısaca, elektrik devrelerinin entegrasyonu ile sabit sistem biçiminde kurgulanmış bir depolama aygıtı olduğunu söyleyerek cevap vermek mümkündür. Bu da ürünün sağlamlığını ve güvenilirliğini ortaya koyan bir tanımdır. 120 GB SSD fiyat seçeneklerinin yanı sıra, tüm RAM fiyatları da incelenerek bilgisayar donanımınız geliştirilebilir.

120 GB SSD Nasıl Takılır?

Sabit bilgisayara 120 GB SSD takılırken, SATA veri bağlantılarının pozisyonuna dikkat edilmelidir. Kasa açıldıktan sonra, SATA portlarına rahat erişilebiliyor ise SSD, disk destek çerçevesine yerleştirilir. Boşta olan bir sabit disk yuvasına vidalanır. L şeklindeki uç 120 GB SSD üzerine, diğer uç ise anakart üzerindeki müsait bir SATA girişine bağlanacak şekilde, SATA kablosu vasıtası ile bağlantı kurulur. Mevcut sabit disklerin bağlantısı, kurulum bitene kadar kesilmelidir. Bilgisayar açıldıktan sonra, formatlama işleminde olduğu gibi, bir Windows diskine ya da USB cihazına ihtiyacınız vardır. Bu noktada, kullandığınız işletim sisteminin BIOS kurulum arayüzünde vereceği yönergeler doğrultusunda bilgisayarınızı başlatabilirsiniz. Bu işlemleri yapmadan önce, SSD harddisk 120 GB üzerinde depolanan tüm veriler yedeklenmelidir.

120 GB SSD Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pek çok avantajı olan 120 GB SSD tavsiye ve değerlendirmelerde sıklıkla öne çıkan bir üründür. Bununla beraber, 120 GB SSD önerisi almadan önce, kendi beklentilerinizi birincil kriter olarak belirlemek önemlidir. Kullanım amacınıza ve depolayacağınız verinin hem türüne hem de miktarına göre seçim yapmanız gerekir. Yüksek performanslı bir ürün, beklentilerinizi fazlasıyla karşılar. 120 GB SSD’ler arıza yapmaları durumunda veri kurtarma işlemini diğer depolama sistemlerinden çok daha zor hale getiren bir işletim entegrasyonuna sahip oldukları için, güvenilir seçenekler arasından tercih yapmanız tavsiye edilir. 120 GB SSD fiyat en ucuz seçeneklerden başlayarak her bütçeye uygun biçimde belirlenmiştir. Bütçenize uygun fiyat aralığında, söz konusu standartları en çok karşılayan ürünü bulabilirsiniz.

120 GB SSD ömrü, sabit diske göre kısadır. Bunun sebebi, veri birimlerinde depolanan elektrik yükünün periyodik olarak boşaltılması gerekmesidir. Her boşaltım, cihazın elektrik direncini arttırır. Veri yazılması için gereken voltaj da bunu doğru orantılı olarak takip edeceği için, hücrelerin yeni veri tutması zamanla imkânsızlaşır. Bu yüzden, kapasitesi yüksek bir ürün tercih etmek, uzun süreli kullanım için faydalıdır. 120 GB SSD iyi mi, diye merak edenlere verilebilecek yanıt, kriterlerinizi karşılayan bir ürün olup olmamasına bağlıdır. 120 GB SSD harddisk fiyatları, alternatiflerine göre fazla görünse de kapsamlı bir ürün seçerseniz kısa sürede değişim yapmanıza gerek kalmaz. Bu da size uzun vadede tasarruf sağlayan bir avantaj olarak geri dönecektir. Oldukça kapsamlı bir 120 GB SSD en ucuz fiyat seçenekleriyle çeşitli kampanya dönemlerinde edinilebilir.

120 GB SSD Fiyatları

Cihazlarda, hafızaya göre standardize edilmiş tutarlara rastlamak mümkündür. Bununla beraber, işletim kapasitesi ekstra yüksek ürünler mevcuttur. SSD Harddisk 120 GB fiyat ve performansları doğru orantılı olarak değişebilir. Bununla beraber, satıcı inisiyatifine bağlı olarak belirlenmiş indirim ve kampanya süreleri boyunca, SSD 120 GB fiyat ve ödeme seçeneklerinde bütçe dostu avantajlardan faydalanmak mümkündür. Bu tür dönemsel kampanyalar yoluyla SSD harddisk 120 GB en ucuz seçenekleri hizmetinize sunulur. Yüksek performanslı cihazlara, uygun fiyatlarla erişmenizi kolaylaştıran bu indirim dönemlerini takip etmeniz için, eş zamanlı güncellenen ve fiyat karşılaştırması yapmanıza olanak tanıyan Akakçe hizmetinizdedir. Aynı ürünün farklı satıcılar tarafından belirlenmiş çeşitli fiyatlarını görüntüleyebilir, en uygun fiyatlı cihaza kolayca ulaşabilirsiniz. 120 GB SSD ucuz ve kaliteli seçenekleriyle sizleri bekler.