Ultrabook

Ultrabook Fiyatları

3 farklı Ultrabook için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TipiUltrabook
 • Ekran Kartı ModeliRTX 3060
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4060
 • RAM16 GB
 • RAM32 GB
 • İşlemci TürüIntel Core i5
 • İşlemci TürüIntel Core i7
 • İşlemci Modelii7-12700H
 • İşlemci Modelii7-13700H
 • Ekran Boyutu15.6 inç
 • Ekran Boyutu17.3 inç
 • Tüm Filtreler
Filtrele
Filtrele
 • TipiUltrabook
Fiyatı 0 - 20.000 TL 20.000 - 30.000 TL 30.000 - 40.000 TL 40.000 - 50.000 TL 50.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTipiÇözünürlük FormatıSeriTümünü GösterPanel Tipiİşlemci Hızıİşlemci Çekirdek SayısıBluetooth Versiyonuİşlemci ÖnbelleğiEkran Yenileme HızıRAM TürüRAM FrekansıGövde MalzemesiPil Hücre SayısıAğırlıkKalınlıkEkran BoyutuEkran ÇözünürlüğüEkran KartıEkran Kartı HafızasıEkran Kartı ModeliTümünü GösterEkran Kartı Tipiİşlemci ModeliTümünü Gösterİşlemci Nesliİşlemci Türüİşletim SistemiRAMSabit DiskSSDÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (3)

Apple Watch Ultra 2 Fiyatı Huawei X3 Gaming Mouse Oyuncu Kulaklığı Gaming Koltuk Oyuncu Klavye Gaming PC S23 Plus Airpods Pro 2 Apple Watch Series 8 Akıllı Saat Çocuk iPad 8 Fiyatları

En Çok Karşılaştırılan Laptoplar ve Notebooklar

Ultrabook Sıkça Sorulan Sorular

Ultrabook

Lider bilgisayar üreticisi markaların ultra ince ve ultra hafif olarak adlandırdıkları ve incelikleriyle birbiriyle yarışan cihazları, Intel'in geliştirmesiyle Ultrabook adını almıştır. Daha detaylı bilgi sunmadan önce "Ultrabook nedir ?" tanımlamasını yapmak gerekir. 2011 yılında Intel firması tarafından geliştirilen ve tescili alınan ince, hafif, kolay taşınabilir ve yüksek performans sunan dizüstü bilgisayar kavramına verilen isimdir. Ultrabook bilgisayar modellerinin 23 milimetreden fazla olmayan kalınlığa, hafif tasarıma, hızlı açılma ve kapanma performansına, güçlü güvenlik detaylarına ve yüksek pil ömrüne sahip olması gerekir. Ultrabook Laptop modelleri Linux veya Windows işletim sistemleriyle çalışır ve düşük güç tüketim özelliğine sahip olan Sandy Bridge, Ivy Bridge ve Haswell işlemcileri kullanır. Depolama olarak yüksek hızlı performans sunan SSD disklerin kullanılması bu cihazların pil ömrünü ve çalışma hızını artırır. Ultrabook'ları Notebook'lardan ayıran özellikleri arasında hafifliği, ince tasarımı, hızlı işlem yapabilmesi, 5 saat ve üzerinde çalışma performansı sunması yer alır. Bazı Ultrabook modelleri inceliği ve hafifliği sağlayabilmek için ethernet girişleri ve HDMI veya DVD yazıcı donanımları olmadan üretilir. Yine bu tarz cihazlarda USB portu sınırlı sayıda yer alır. Çoğu programı çalıştırırken ve internet kullanırken hızlı ve başarılı performans sunan Ultrabook'lar, sıradan programlara göre daha komplike programlarda ve bazı üç boyutlu oyunlarda yeterli performansı sunmayabilir. Tüm bu özellikleri ve karşılaştırma yapabileceğiniz marka ve modelleri tüm detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Modeller arasında karşılaştırma yaparak ihtiyaçlarınıza uygun modeli daha hızlı şekilde bulabilirsiniz.

Ultrabook Nedir?

2011 yılında Intel firması tarafından geliştirilen ince, hafif, kolay taşınabilir ve yüksek performans sunan dizüstü çözümler yaratan bilgisayar kavramına verilen isimdir. Ultrabook'lar yüksek performans sunan pil ömrü, birçok programı hızlı ve başarılı bir şekilde çalıştıran sistemi, güçlü güvenlik sistemi, hafifliği, inceliği ve kolay taşınmaları nedeniyle seyahatlerde kolay kullanılır ve yanında taşıyıp dilediği yerde kullanmak isteyenler için ideal bir seçenektir. İnternet üzerinden kredi kartıyla güvenli alışveriş işleminin yapılmasını sağlayan kimlik koruma sistemleri, Firmware veya BIOS entegre güvenlik sistemleriyle Ultrabook'lar oldukça güvenli bilgisayarlardır. 13 inch Ultrabook kompakt bir tasarıma sahiptir. 13 inch ekran boyutu ile A4 sayfadan daha dar bir alan kaplar. Ultrabook satın al işlemi öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. 2011 yılında Intel tarafından belirlenen standartlara göre üretilen 13.3 inç ve daha küçük ekran boyutuna sahip dizüstü bilgisayarların Ultrabook kategorisine dahil olabilmesi için maksimum 18 milimetre kalınlığında, Sandy Bridge mimarili işlemci sistemine, hızlı açılış hızına ve beş saatlik pil ömrüne sahip olması gerekir. Yakın zamanda yapılan değişikliklerle Ultrabook'larda Ivy Bridge mimarisine sahip işlemci ve saniyede 80 MB'lık minimum transfer hızıyla çalışması gibi güncellemeler yapılır. USB 3.0 ya da Thunderbolt bulundurması da gelen güncellemelerden bir diğeridir. En güncel Ultrabook özelliklerini, zengin model ve marka seçeneklerini sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Ultrabook Modelleri

En hafif ultrabook ve en ince modeller geniş bir marka, renk, boyut, özellik seçeneğine sahiptir. Ultrabook'lar dokunmatik ekranlı yeni nesil modellere de sahiptir. Bu modellerde cihaz dokunmatik ekranlı yeni nesil sistemlerle birlikte tablet olarak da kullanılabilir. Bu hibrit modeller ikisi bir arada cihazlar olarak da tanımlanır. Yine Ultrabook kategorisinde dizüstü bilgisayar görünüme sahip cihazlar ve farklı formlarda tablete dönüşebilen modeller de görülür. Bu nedenle satın alma aşamasında ne tür bir cihaz alacağınıza karar vermeniz gerekir. Tablete dönüşme özelliği bulunan bir cihaz alacaksanız tablete nasıl dönüştüğüne de dikkat etmelisiniz. Ultrabook modellerinde ekranı geriye doğru katlanarak tablet formuna dönüşen modellerin yanı sıra ekranın çerçeve içinde dönerek kapatıldığı modeller de bulunur. Ekranın kayarak klavyenin hemen üzerine yerleştiği modeller ve ekranın kendi etrafından dönmesiyle tablete dönüştüğü modeller de vardır. Sürekli güncellenen modellerden sonuncusu da ön ve arkada ekrana sahip dual monitörlü modellerdir. 12", 13", 14" ve 15" gibi çeşitli ekran ölçülerine sahip olan Ultrabook'ların dokunmatik ekranlı üretilen modelleri de vardır. Ultrabook 17 inch ekran modellerini de bulabilirsiniz. Bunca seçenek arasında kararsız kaldığınızda hangisini seçeceğinizi bilmiyorsanız Ultrabook tavsiye ve kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz. Sayfamızda yer alan kullanıcı yorumları incelendiğinde ekranın gövdeden tamamen ayrılarak tablet haline gelen modellerin ön planda olduğunu görebilirsiniz. Modeller ekran boyutuna göre de farklı seçeneklere sahiptir ve seçim yaparken buna dikkat edilmesi gerekir. Ultrabook'larda ekran boyutuyla ilgili bir kısıtlama yoktur yani bu kategoride farklı boyutlara sahip modeller bulunur. Genellikle 13.3 inçlik modeller tercih ediliyor olsa da 10 inch Ultrabook ve bunun yanında 11.6, 12.5, 14, 14.4 ve 15.6 ekran boyutuna sahip modeller de vardır.

Ultrabook Fiyatları

Ultrabook fiyat aralıkları markasına, özelliklerine, fonksiyonlarına, çözünürlük kalitesine, hız performansına, modeline, aksesuarlarına ve rengine göre farklılık gösterir. Kullanım alanı ve ihtiyaçlar doğrultusunda özellikleri, tasarımı ve boyutları değişkenlik gösteren Ultrabook'lar farklı bütçelere hitap eden fiyatlar sunar. 1366 x 768 piksel çözünürlük sunan HD modellerin yanı sıra Full HD çözünürlüğe sahip modeller de bulunur. Çözünürlük miktarı arttıkça fiyat da artış gösterir. Elbette iyi bir ekran performansı için iyi çözünürlük şart, ancak bütçeniz kısıtlıysa HD çözünürlük de sizin için yeterli olacaktır. Gelişen teknolojiyle birlikte model ve tasarımları geliştirilen Ultrabook’ların özellikleri fiyat aralıkları üzerinde belirleyici olur. Ultrabook gaming özelliğine sahip modellerin fiyat aralıkları da her bütçeye hitap eden seçenekler sunar. Markaların uyguladığı Ultrabook kampanya arasında fiyat, marka ve özellik karşılaştırmaları ile hızlıca karar verebilirsiniz. En ucuz Ultrabook modelini arıyorsanız indirim ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Kararsız kaldığınız model ve fiyatlar için Ultrabook karşılaştırma ve kullanıcı deneyimlerini okuyabileceğiniz yorumlara göz atarak doğru kararı verebilirsiniz.

En İyi Ultrabook Modelleri için İndirimleri Takip Edin

Piyasa bulunan diğer dizüstü laptoplara göre daha hafif, daha ince ve daha güçlü özelliklere sahip olan Ultrabook serileri sergiledikleri üstün performans ile dikkat çeker. İşinizin büyük çoğunluğunu internetten gerçekleştiriyor ve işlemlerinize hızlı çözümler arıyorsanız; hafif, hızlı ve uzun pil ömürlü bir ultrabook işinizi görür. Ancak aşırı özelliklere sahip, daha güçlü ve daha fazla seçeneğe sahip bir bilgisayar arıyorsanız dizüstü çözümler sunan bilgisayarlar sizin için uygun bir seçenek olur. Ayrıca laptoplar içerisinden Monster laptop modellerini ve fiyatlarını inceleyerek ihtiyacınız olan laptop modelini de bulabilirsiniz. Performanstan ödün vermeyen en iyi Ultrabook seçenekleri özellik, fiyat, renk ve performans detayları ve puanlarıyla birlikte listelenir. 15 inch Ultrabook çeşitlerini incelerken mat ekran olanları veya yansıma miktarı en az olan modelleri seçmeye dikkat etmelisiniz. Çünkü parlak malzemeyle kaplanmış olan ekranlar ışıklı ortamlarda fazla yansıma yapabilir ve çalışmanızı zorlaştırabilir. Kullanıcı deneyimleri incelendiğinde 14 inch Ultrabook özelliği ön plana çıkar. Bu özelliğe göre listeleme yaparak aradığınız ürünü daha hızlı şekilde bulabilirsiniz. İnceleme yaparken bilgisayar temizlik ürünlerine de göz atarak bakteri ve mikroplardan korumak için uygun fiyatlı ürünlere sahip olabilirsiniz.